Водач за подароци за корисници на Apple

Божиќ е совршено време да ги набавите сите оние додатоци кои долго време ги сакате, а кои не се осмелувавте да ги купите. Пишувањето на писмото до тројцата мудри или Дедо Мраз може да биде многу корисно во овој период од годината со цел да ја проширите вашата колекција на ремени за вашиот Apple Watch, база за полнење за вашиот iPhone и iPad или специјална футрола за вашиот iPhone. Еве неколку идеи што можат да бидат идеални да ги дадете на вашите пријатели или семејство, па дури и за себе, а тука се и сите цени.

Случаи за вашиот iPhone

Заштита, дизајн, минимална дебелина, за носење кредитни картички ... опциите што постојат за да се купи футрола за нашиот iPhone се безброј. Наши омилени се следниве.

Шпиген е секогаш синоним за квалитет по повеќе од прифатлива цена. Има навлаки од секаков вид, некои се автентични заштитени од бомби, а други се многу помалку очигледни, но без да се жртвува добар отпор на надворешни агресии. Мојот омилен случај е токму моделот «Течен кристал». целосно транспарентен, флексибилен и со целосна заштита, дури и на рабовите. Тоа ви овозможува да ги покажете дизајнот и бојата на вашиот iPhone без да се откажете од заштита од гребнатини и капки, и има многу примамлива цена, само 6,99 € во Амазон. Достапен е за разни модели на iPhone и во разни завршни работи.

RhinoShield е друга марка што гарантира максимална заштита за вашиот iPhone и вИма неколку браници кои без премногу кршење на дизајнот на вашиот паметен телефон даваат максимална заштита од падови, како што ви покажуваме во ова artículo. Овие се заштитници што го покриваат само профилот на уредот, целосно изложувајќи ги неговите предни и задни страни, што ви овозможува да уживате во бојата на уредот. Исто така, бидејќи тие се истакнуваат, нема да има проблеми да се постави на која било површина без да се гребе вашиот Jet Black. Достапно во разни модели и бои во Амазон за само 24,99 €.

Бази за полнење

Основа за полнење HiRise 2 од Twelve South ја одржува разноврсноста на оригиналниот модел, но ги подобрува материјалите, со повеќе заоблени завршетоци што се повеќе слични на сегашните модели на iPhone, и што исто така овозможува да се користи со сите модели на iPad до 9,7 инчи и со вашиот Siri Remote. Достапно во Амазон за 47,44 €. Ние го направивме прегледот во Оваа статија.

TimePorter е нетипичен приклучок за полнење за Apple Watch, оттогаш Не само што ви овозможува да ја наполните батеријата, туку може да носите и полнач, кабел за полнење и некои ремени внатре. Идеално е да се патува, совршен подарок е за оние кои имаат часовник „Епл“. Достапно во Амазон за 54,99 € во црно-бело. Ако сакате да дознаете повеќе, нашиот преглед е во Оваа статија.

Вие само сакате база за полнење за вашиот Apple Watch, што е ефтино и што е исто така компатибилно со режимот за ноќни тротоари? Тогаш, вашиот совршен подарок е оваа база на Шпиген, која се расфрла со сè што е додаток. Практично, едноставно и ефтино, го имате на располагање Амазон за 15,99 €.

За оние кои имаат неколку уреди дома и не знаат каде да ги постават за полнење навечер, Avantree ни нуди совршено решение. Основа за полнење компатибилна со кој било уред, бидејќи ги ставате каблите и тоа освен што можете да полните до четири истовремено ви помага да организирате сè, така што на едно место да имате сè добро поставено. Неговата цена е исто така многу добра, само 34,99 € внатре Амазон.

Ленти за Apple Watch

Ремените за Apple Watch се чист порок, и иако Apple има неколку модели, нивната цена е навистина висока. Постојат многу брендови кои продаваат копии од оригиналните ремени, но MoKo е една од компаниите што нуди најголема доверба кај производите што, иако можеби не го достигнуваат истото ниво на квалитет како и оригиналите, ги исполнуваат просечните нивоа. а исто така и со многу пониска цена. Ова е случај со миланскиот ремен што е достапен во разни бои и за двете големини на Apple Watch, достапен во Амазон за само 15,99 €.

Ако преферирате спортски ремени, тогаш не мора да одите многу далеку, бидејќи истата марка MoKo ви нуди широк спектар на силиконски ремени во сите бои што можете да ги замислите, дури и некои печат, и за двете големини на часовници. Не се откажувајте да го менувате каишот дневно за само 9,99 € внатре Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.