Дали сакате да ги набавите AirPods пред Божиќ? Набавете ги на eBay за повеќе од 1000 евра

Да AirPods ќе пристигнат пред Божиќ. Apple денес не изненади со ставање во продажба на новите AirPods следниот 20 декември5 дена пред Божиќ, клучниот ден за шопинг во годината. И, веројатно, многумина од вас ја очекуваа оваа вест како мајска вода ... Некои AirPod-ови што се очекуваа од октомври, месецот што Apple го објави како лансирање за време на последниот Keynote, но изненадувачки мораше да почекаат до декември за да го пуштат во продажба. Веќе знаете дека никогаш не е доцна ако среќата е добра ...

Секако, не бидете толку среќни ... Apple го одреди 20 декември како ден на испорака за купувања преку Apple Store преку Интернет, исто така, ќе биде достапен во физичките продавници на Apple и во многу други продавници за технологија (вклучувајќи ги и продавачите на Apple), но ние веќе ви го кажуваме тоа се очекува голема побарувачка и многу е веројатно дека е тежок подарок за давање. И дали ако влезете во продавницата на Apple сега за да купите еден од овие нови AirPods, ќе најдете датум на испорака повеќе од 4 недели, ништо за да ги добиете пред Божиќ ... Секако дека постојат „други“ алтернативи, вие секогаш може да застане покрај EBay да ги добие за ништо повеќе и ништо помалку од 1000 € €.

Да, всушност, тоа што го гледате на сликата што е главна на објавата ако барате AirPods на eBay и го организирате за највисока цена, ќе видите како постојат многу опции што достигнуваат 1000 €Да, според она што ни го кажуваат, ќе ни го испратат пред Божиќ, а ќе ни ја дадат и испораката ...

И тоа е тоа AirPods се совршени кандидати за да бидат мора да има на овој Божиќ, Секогаш постои уред на Apple што е тешко да се најде во овој момент (iPhone, iPad, Apple Watch ...) и оваа година веќе го имаме новиот кандидат: новите AirPods ... Среќно со купувањето, наскоро ќе ви ги кажеме сите детали за AirPods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.