Клиентот за пошта AirMail започнува верзија за iOS

воздушна пошта-за-iPhone-ios

Во зависност од тоа како користиме е-пошта, апликацијата Пошта може да не ни служи воопшто или може. Сè зависи од тоа дали функциите што Apple ги додава од година во година доволно нè мотивира да продолжиме да го користиме или да се определиме за еден од одличните клиенти за е-пошта што можеме да ги најдеме во App Store како Outlook или Spark.

AirMail, управувачот со пошта што можеме да го најдеме во неговата втора верзија во продавницата за апликации Mac, само што издаде верзија компатибилна со iPhone само Апликацијата не е универзална бидејќи според развивачите, тие не сакаат AirMail за iPad да биде поголема верзија на верзијата за паметни телефони.

Ајде што сакате да наплаќате за верзијата iPhone и верзијата iPad, инаку не можам сосема да го разберам. Бидејќи, се разбира, оваа апликација, за разлика од Outlook и Spark, не е бесплатна. Можеме да го најдеме во App Store за 4,99 евра. Не е баш ефтино и тоа ни овозможува да правиме светски функции што не можеме да ги направиме со други апликации.

Многу корисници велат дека AirMail е еден од најдобрите менаџери за пошта што е моментално достапен за OS X, и затоа се согласувам Поштата е сè уште прилично едноставна и многу ограничена апликација да ја провериме поштата и да ја избришеме ако немаме потреба често да одговараме на е-поштата што ја добиваме.

Карактеристики на AirMail за iOS

Воздушната пошта за iOS ни нуди опции компатибилен со технологијата 3D Touch, вклучувајќи Peek & Poop, е компатибилен со Gmail, Exchange, Outlook, Yahoo, POP3, IMAP ..., компатибилен со Apple Watch, ни овозможува да прилагодуваме гестови при пренесување на е-пошта, поддржува хоризонтален преглед, унифицирано поштенско сандаче, синхронизација преку iCloud со верзијата за OS X, додавајте и отстранувајте ознаки, додавајте прилози од Google Drive, Dropbox, OneDrive, Box.com и Dropler, компатибилен е со голем број апликации кога станува збор за споделување информации како што се Todoist, Wunderlist, Fantastical 2, Evernote, Task, 1Writer , Pocket ... Практично истото што го наоѓаме во апликациите што ги спомнав во овој напис, како што се Outlook и Spark, но за разлика од AirMail, овие се бесплатни.

Апликација за пошта на Gmail Outlook за пошта (врска со AppStore)
Апликација за пошта на Gmail Outlook за поштаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Француело dijo

  Да ги вкусам боите, но изгледот ме исполнува добро и е бесплатен. За мене ненадмината.
  Честитка.