Слушајте во живо доаѓа на AirPods во iOS 12

AirPods се без сомнение еден од најуспешните уреди на Apple од нивното лансирање. После првите моменти во кои беа исмевани за нивниот необичен дизајн, реалноста е таа овие безжични слушалки полека успеаја да ги преплават улиците и сега е многу вообичаено да ве најдат на семафорите или во јавниот превоз луѓе што ги носат.

Покрај неговата удобност при користење, нејзината автономија и едноставноста во користењето, вклучувајќи ја и таа „магија“ што ги прави автоматски да се поврзуваат на вашите уреди, сега ќе биде потребно да додадете нова доблест, и се чини дека iOS 12 ќе им донесе нова опција на овие безжични слушалки кои луѓето со некаков вид на оштетен слух ќе ги ценат: Слушајте во живо. Airе можете да ги користите AirPods за подобро да слушате разговори.

Оваа нова опција е откриена од TechCrunch, кој уверува дека AirPods ќе ја добијат оваа нова функција во iOS 12. Тоа е функција достапна во менито за пристапност и дека до сега беше ексклузивна за некои слушни помагала со сертификација за MFi. Што е слушање во живо? Па, можете да го користите микрофонот на вашиот iPhone за да слушате каков било разговор преку компатибилни слушалки. Да замислиме маса во бучен ресторан. На лице со оштетен слух може да му биде тешко да разговара со друго лице преку масата. Поставување на iPhone во близина на тоа лице и со AirPods поврзани со нивниот iPhone, Можев да го слушнам тој разговор многу подобро.

Апел отсекогаш се карактеризирал со големо внимание на опциите за пристапност и тоа таквите популарни слушалки како AirPods ја добиваат оваа нова опција е одлична вест за оние со проблеми со слухот. И покрај ова, не можеме да не укажеме дека AirPods никогаш не можат да го заменат слушниот апарат прилагоден на потребите на секоја личност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.