Во ова видео можете да го видите новиот iPhone 13 Pro во зелена боја

Apple го претстави минатиот вторник новиот модел или подобро кажано нова боја на iPhone 13, 13 mini, 13 Pro и Pro Max во зелена боја.  Несомнено, оваа боја малку не потсетува на iPhone 11 во истата зелена боја што ја лансираше компанијата од Купертино, но во овој случај на прв поглед изгледа нешто потемно. Во секој случај, она што го имаме на маса е нова боја за iPhone која сигурно ќе ги задоволи сите оние корисници кои се уште не се лансирани од најновиот модел на iPhone и затоа имаме на располагање друга боја.

Видео ја прикажува оваа нова зелена боја на iPhone 13

Како што се случува доста редовно, мрежата протече видео во кое можете да ја видите оваа нова боја на iPhone. Во секој случај и како што секогаш кажуваме најдобро е да ја има бојата напред за да може да се споредува меѓу едното и другото но веќе објавивме дека се чини дека ова е доста барано.

Погоре можете да го видите протеченото видео кое пристигна пред неколку часа на социјалната мрежа Твитер и во овој случај тоа е прв контакт со новата боја на iPhone 13. Можеби во следните неколку часа некои од најпознатите јутјубери ќе почнат да ги примаат овие терминали како примерок за да го извршиме соодветниот преглед, во нив можеби ќе ги видиме разликите дури и со моделот претходно споменат во овој напис, iPhone 11. Резервациите за оваа нова боја ќе бидат отворени во петок на 11 овој месец а уредот ќе започне со испорака следниот петок, на 18 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.