Во отсуство на AirPower, мофи лансира база на 10W Qi

Безжичното полнење сè повеќе се шири меѓу iOS уредите. Функција која е веќе достапна во најновите модели, iPhone X и различниот iPhone 8 на пазарот. Цело време Јаболко објавија AirPower, ваша сопствена база за полнење што не пристигнува. 

Фирмата мофи што е позната по производство на квалитетни додатоци за iOS не сакаше да ја пропушти можноста што Apple и ја даде и претставува изненадувања. Ова е начинот на кој мофи конечно лансираше 10W база за безжично полнење со стандард Qi поевтино од AirPower.

Кога толку многу ќе размислите, како што се случува со Apple со AirPower (затоа што јас одбивам да верувам дека станува збор за производствено прашање), пристигнуваат други фирми со многу повеќе искуство и го јадат вашиот тост. Се вика Charge Stream Pad + u има моќност од 10W за полнење добар број уреди Компатибилен со Apple, но не во исто време. Најдоброто, без сомнение, од сè што е претставено е цената, а тоа е дека ќе се движи помеѓу 60 евра откако ќе се најде целосно на европскиот пазар. За околу 50% поевтино од вкупниот износ на кој компанијата Купертино има намера да ни го продаде својот AirPower. Сепак, иако овој полнач ветува поголема брзина на полнење, нема да можеме да вклучиме неколку уреди истовремено затоа што едноставно не се вклопуваат, можеби тоа е вистинската привлечност на AirPower. 

Компатибилниот уред за брзо полнење 2.0 се напојува со екстра-долг кабел microUSB што мофи ветува дека ќе го вклучи во пакетот. Покрај тоа, тој тврди дека може да се полни дури и кога телефонот е заштитен со капак, се додека не е подебел од три милиметри, не е премногу, не е премалку за да ја направи оваа база бескорисен додаток, бидејќи малкумина се осмелуваат да оди. нема заштита за живот со iPhone X. Овластениот Qi стандард ќе понуди 10W моќност и можеме да го купиме од следниот 9 април на Амазон или вообичаените добавувачи каде што вообичаено е присутна мофи. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.