Во отсуство на новости во AirPods, Apple лансира нови бои за Beats Solo3 и Powerbeats 3

Нешто што ни недостасува од лансирањето на iPhone X и iPhone 8 се новите AirPods, или поточно, AirPods со кутија за безжично полнење еден од оние кои толку многу се пофалија на презентација во која безжичното полнење беше новото нешто што требаше да се следи за компанијата Купертино. Тие не беа лансирани за време на Главниот глас на WWDC 2018, ниту се очекуваат, и што е најлошо, нема новости во врска со лансирањето на AirPower, основата за безжично полнење што ќе ни овозможи да ги полниме сите наши уреди ...

Лансирање што Apple може да заврши лансирање директно во Apple Store без претходно известување, нешто што тие го направија во други прилики, резултатот од ова беше iPhone 8 Product RED што го видовме неодамна. Но, не грижете се, сè ќе дојде, а за оние кои сакате новости во областа на слушалките на Apple имаме добри вести. И тоа е она што е соочено со летото Apple само ги ажурираше Beats Solo3 Wireless и Powerbeats3 Wireless. Слушалки облечени нови бои се упатува кон летната сезона ...

Како што можете да ја видите сликата што стои на овој пост, обете слушалки, Beats Solo3 Wireless и Powerbeats3 Wireless, претрпеа козметички промени со доаѓањето на Индиго поп, магента поп, сина поп и виолетова поп бои. Нови „посвежи“ бои и многу повеќе во согласност со летната сезона. Кому не му одговара некоја боја за летото ...

Нови бои на Битс Соло3 Безжични и Powerbeats3 Безжични за кои можете да добиете само преку Apple Store 299,95 € во случајот на Solo3, и 199,95 € во случајот на Моќни удари3. Исто така, да ви кажам дека оттогаш тие се многу слични на AirPods вклучете го чипот за поврзување W1 што Apple го претстави со AirPods, па ако барате слушалки овие можат да бидат одлична опција ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.