Вработените во физичките продавници на Apple ќе имаат 9 месеци бесплатна претплата на Apple Music

јаболко музика

Божиќ е пред самиот агол и Apple не сакаше да ја пропушти можноста да ги понуди своите Божиќен подарок на вашите вработени. Среќните вработени ќе бидат конкретно оние кои работат во физички продавници на Apple, кои се познати како Apple Store и каде се продава хардверот на компанијата. Подарокот што ќе можат да го уживаат ќе биде деветмесечна претплата на Apple Music, подарок за кој сум сигурен дека нема да се смета за најдобар подарок за многу од овие вработени кои едноставно претпочитаат некој хардвер.

Вработените во физичките продавници на „Епл“ дознаа за тоа на видео во кое се појавува Еди Кју, постар потпретседател на интернет софтвер и услуги за компанијата со седиште во Купертино, информирајќи ги дека ќе го добијат овој нов подарок. Ако ги преведеме во пари, овој подарок има вредност од 89,91 €, нешто што е навистина добро и повеќе ако го додадеме на друг подарок што го добија и овие вработени во „Епл“.

И, овие девет месеци бесплатна претплата на Apple Music ќе пристигнат (преку код за промоција што може да се искористи од кој било компатибилен уред) една недела по добивањето на неколку слушалки urBeats, предмет што ако го купеа во продавницата каде што работат, ќе требаше да платат 99,95 €. Вкупно, подарокот што го добиле вработените во „Епл продавница“ вреди приближно 190 евра, еден од најдарежливите Божиќни подароци во последниве години.

Деветмесечната претплата на „Епл мјузик“ е подарок од кој ќе има корист и самиот „Епл“, бидејќи вработените исто така ќе ја користат услугата за тоа време и ќе можат да обезбеди подобра поддршка за корисниците кои имаат какви било прашања во врска со музичкиот сервис на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.