ТОП 10 функции на Apple Watch за секојдневниот живот

Најнапредните функции на Apple Watch им се добро познати на повеќето, но има многу други работи што можеме да ги направиме со него, очигледно помалку важни, но тоа на крајот користиш многу почесто и ти олеснуваат многу работи. Ова се 10-те функции што најмногу ги користам на мојот Apple Watch.

Нема да откриеме како Apple Watch го следи вашето вежбање или како може да се грижи за вашето здравје со откривање абнормалности во срцевиот ритам, следење на спиењето или откривање падови. Тие се функции кои го прават пред повеќето паметни часовници на пазарот, кои можат да го направат предмет на желба за многумина и дека е одлично што се вклучени. Сепак, тие обично не се користат секојдневно, и на крајот, многумина го користат Apple Watch за да гледаат известувања, да знаат колку километри поминале или да ја знаат температурата надвор. Сепак постои многу други работи што можеме да ги направиме со часовникот, и дека во секојдневните рутини тие можат да ни бидат многу покорисни од функциите кои се на сите насловни страници.

Apple Watch серија 7

Дали знаевте дека можете да ја контролирате јачината на звукот на она што го слушате со Apple Watch? Или дека можете да додадете работи на списокот за купување само со тоа што ќе го доведете до вашата уста? Дали знаете дека можете да го натерате да ви го каже времето наместо да треба да гледате во екранот? И дека можете да се разбудите наутро на многу попријатен начин отколку со досадниот шум на будилникот на вашиот iPhone? За овие мали функции, непознати за многумина, и уште многу до вкупно десет, ви прикажувам во ова видео и сигурно повеќе од една е доволно корисна за да ја вклучите во вашиот ТОП на функции за Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.