WOOFit, најмоќниот преносен звучник за вашата музика

Имав задоволство да го тестирам WOOFit, Еден преносен звучник од следната генерација што ме изненади толку многу од неговата способност да оперативност што се однесува до твоето квалитет аудио.

Тоа е компактен додаток што ви овозможува репродукција на вашата музика со одличен квалитет од iPhone, префрлувајќи се на функцијата hands-free ако се јави повик. Сега нема оправдување за да не го слушнете повикот.

Поврзувања

 • Bluetooth 3.0
 • Слот за MicroSD. Тоа ви овозможува да ги репродуцирате песните што сте ги зачувале на картичката MicroSD, без потреба од ништо повеќе од тоа да користите копчиња за репродукција и +/- да напредувате во списокот со песни.
 • Помошна влезна линија преку џек.
 • Микро USB за оптоварување поврзување на звучник или антена во функционалноста на звучникот. ФМ радио

вреќа

Начини на слушање музика

Со овој звучник немаме ограничувања на батеријата на iPhone бидејќи може да биде автономно, ова е прва од најголемите предности што ги има. Траењето на батеријата се проценува на 3 часа со максимална можна потрошувачка.

Врзаните од Bluetooth Едноставно е и брзо, при поврзување на звучникот започнува потрага по својот пар (во случај да не го најде во функција), на овој начин, со активирање на BT на iPhone имаме пристап да ја пуштаме целата наша музика. Ова поврзување овозможува на користење на звучникот како слободен раце, бидејќи има микрофон и сите функции за повик.

Со режим MicroSD. едноставно со притискање на копчето М, имаме пристап до музиката на картичката, која ќе се слуша по редослед на датотеки и можеме да се движиме само напред и назад во списокот. Ние исто така можеме да го користиме помошен влез За да обезбедите излез од надворешен уред, како што е снимач или терминал без БТ, треба да имате само приклучок кабел.

Ако сакате да го слушнете Радио, само треба да ја ставите антената и кога менувате режим, со притискање на копчето М, пребарување станици во опсегот FM. Не дозволува заштеда на станици и тој е многу чувствителен на геолокацијата на уредот, но ја прави својата работа.

Спецификации

 • тежина: 0,25 кг
 • Мерките: 6 см во дијаметар и 5,5 см во висина
 • Капацитет на батеријата: 430 милиампери
 • Излезна моќност: 3 вати
 • Фреквенција на одговор: 60 - 18.000 XNUMX Hz
 • Хармонично изобличување помалку од 0,5 проценти.
 • La сооднос на сигнал и бучава поголема од 95 децибели

Верзии и цена

Тоа може да купи онлајн од 79,95 евра и е достапен во 5 бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Pepito dijo

  Со само 3 вати, многу се сомневам дека е најмоќниот преносен звучник

  1.    Alexia dijo

   Па, мислам дека со димензиите што се предлагаат и звукот што се согледува во аудио споредбата… .. Јас воопшто не го гледам тоа вообичаено.
   еквивалентноста е поголема, со помалку функции или со полош звук. Имам еден што го проколнувам денот кога го купив, ајфонот се слуша подобро со неговиот звучник ..

   добар пост !!