Cinder, единствена заштита на екранот во својата категорија

Употребата на калено стакло како заштитник на екранот за нашите паметни телефони стана широко распространета и на пазарот има многу модели со различни материјали и завршни работи. Но, многу е тешко да се најде заштитник на екранот што се прилагодува на закривените рабови на екранот iPhone 6 / 6s и 6 / 6s Plus и ни нуди тотална заштита на екранот без грозните рабови што завршуваат со употреба. Cinder, од Куперт Технологија, е единствен во својата категорија по тоа што е 100% направен од стакло „Корнинг горила“ и понудете ни максимална заштита на нашиот екран без видливи рабови и со дебелина од само 0,20 mm.

Куперт-Синдер-05

Бидејќи го купив мојот iPhone 6 Plus пред скоро една година, веќе имав неколку заштитници за калено стакло. Иако естетски не ми се допаѓаа како се, бидејќи со не покривање на целиот екран, рабовите беа премногу забележливи, некој е подготвен да ја жртвува естетиката за дополнителна заштита. Но, реалноста е дека во најмал удар калено стакло е изгребано, распарчено или директно се крши. Зошто да заштитите екран со послаб материјал од самиот екран? На тоа сигурно мислеле Cuper Technologies и затоа неговиот заштитник Cinder е изработен од Gorilla Glass, истиот материјал со кој се произведува предното стакло на iPhone од неговото основање.

Куперт-Синдер-10

На ова мора да додадеме и дека се прилагодува како нараквица на екранот, покривајќи ги заоблените рабови од неа и како резултат на тоа, кога ќе се постави, никој не би рекол дека имате заштитен екран, освен ако не ја погледнете дупката на слушалката или копчето за почеток, кои се подлабоки. Заштитникот Cinder има дебелина од само 0,20 mm, една од најтенките на пазарот, и за разлика од другите закривени заштитници тие не користат пластика или алуминиум за закривените рабови, туку се произведени 100% во Gorilla Glass.

Куперт-Синдер-07

Инсталирањето е многу едноставно и сè што ви треба е вклучено во пакетот: алкохолно бришење за отстранување на нечистотија, крпа од микрофибер за сушење и отстранување на остатоци, пластика за отстранување на електростатско полнење од екранот и спречување на негово лепење прашина, некои лепила да се отстранат трагите од прашина доколку е потребно, и самиот заштитник со рамката во црно или бело, како што сте одбрале. Заборавете дека треба да ја користите вашата кредитна картичка за да отстраните меурчиња или да ја залепите таму каде што не треба. Поставувањето на Cinder е многу едноставно и со малку деликатес ќе имате одличен конечен резултат. На видеото што ја води статијата можете да видите како е поставено и конечниот резултат.

Куперт-Синдер-02

Во моментов Cinder не е достапен во Шпанија, но од Cuper Technology тие нè уверија дека наскоро ќе испратат до целиот свет, Или од Амазон САД, каде што е веќе достапно, но географски ограничено, или од своја веб-страница. Неговата цена се движи од 39,99 долари за iPhone 6 / 6s до 44,99 американски долари за iPhone 6 / 6s Plus, а сите модели се достапни во бела или црна боја. Секако, заштитникот воопшто не влијае на острината или боите на екранот на нашиот iPhone и тој е совршено компатибилен со новиот 3D Touch.

 

Мислење на уредникот

Cinder од Cuper Technology
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
45
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 60%

Добрите

 • Заштита со материјал од Горила стакло
 • 100% покриеност на екранот
 • Леснотија на инсталација
 • Може да се отстрани, измие и замени
 • Компатибилен со повеќето случаи

Contras

 • Повисока цена од другите заштитници на екранот
 • Во моментов не е достапно во Шпанија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алваро dijo

  Добро е да го запознаете и да знаете дека нешто толку добро се продава, но сериозно, 40-45 долари за заштитник? Истата работа е како и кориците. Во мојот случај, iPhone 3GS беше со заштитник кој доаѓаше со капак 6 години, а iPhone 5 беше со еден веќе 2 години што ме чинеше околу 7 € приближно. во FocalPrice (поминав 1 година со 2 долари, но имаше места и го сменив), и двајцата се во ред, iPhone 5 беше мат и со текот на времето отиде во некои области, но неговата функција продолжува да го исполнува и 3GS е недопрена.

 2.   Алекс dijo

  Повторно со спонзорирани написи? Тоа покажува многу, навистина. Помеѓу ова и предметите со низок квалитет.

 3.   Алберто dijo

  Дали навистина има луѓе кои трошат 45 евра кога ги продаваат за 80 центи на кинеските страници? И не ми кажувај дека рабовите се лоши или се зголемуваат рабовите, дека сум во мојот i6 plus една година и и допирот, осветленоста и рабовите се совршени, и не достигнува евро повторувам, 45 € е кражба на будала (само за да го заокружам работ, бидејќи остатокот го прават Кинезите за 80 центи).

 4.   iMU dijo

  Секој купува што сака ако не е заинтересиран да ја види објавената објава, само поминете и видеото е многу добро

 5.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Колку што знам, претпочитам да ги заокружувам аглите до темперираните чаши што не се, исто така, таа цена е затоа што е стакло од горила, а не друга типична чаша, ќе ја купам кога ќе имам тестенини, овие што ги правам не купувај, го ставаш во ковчег и тој кристал и го имаш iPhone 6 бесмртен буквално!

  Поздрав и добар пост!

 6.   Диего dijo

  Страшни 50 евра за чаша чаша колку што сме стигнале. За тоа купувам животен доказ дека ако е заштита

 7.   Алфонсо Р. dijo

  Јас воопшто не се сомневам во неговиот квалитет, но 40 долари за заштитник на екранот? И тогаш некои велат дека сме гикови, како не можат да го кажат тоа? 40 $ во едноставна заштитничка Божја мајка каде што ќе пристигнеме.

  Како Apple нема да ги постави цените што ги поставува ако подоцна купиме додатоци по овие цени? Се разбира, состаноците на акционерите, не само на „Епл“, туку и на производителите на додатоци во овој опсег на цени, треба да бидат неред; Мислам на разочарување од страна на оние акционери кон гиковите кои трошат толку суми пари на овие работи.

  На кратко, мора да бидете луди или целосен гик да го потрошите тоа богатство на едноставен заштитник на екранот, без оглед колку е добро и за многу пари што ги имате во вашиот паричник.

 8.   Алберто dijo

  И пак ќе речат ... Тоа е стаклена горила ... пататин пататан ... Господа, имам еден од 80 центимос на кинеските страници и е сосема исто !!! совршено отпорен и не гребе со ништо (го носам со допирање копчиња) како да е чаша 800 горила ... Како и да е, што велат коментарите, креаторите на овие производи треба да се смеат што некој купува по 40 долари што е тоа вреди 40 центи

 9.   iponemac dijo

  Носам една иста година, различна марка, „направена во Кина“ како и повеќето и со закривени рабови за 17 евра. Беспрекорна. Се чини претерано да се потрошат 45 €… Иако ми се допаѓа овој вид на вести.

  1.    Карлос Галван dijo

   Како се вика оној што си го купил? да го најдам на Амазон ...

 10.   Едду dijo

  Вистината е дека ми се чини добро што прикажуваат нови производи, но на пазарот има и многу варијанти, во мојот случај користам една со филтер за приватност од позната марка филмови за автомобили и мобилни телефони и плаќам скоро двојно помалку

  1.    Антонио Васкез dijo

   Со филтер за приватност?
   И како работи? Потемнува ако не ве идентификува, или ...?

 11.   Антонио Васкез dijo

  Телото на Unibody (иако ова го знаат само оние кои му се познати, ако го видат логото) изработено од елоксиран алуминиум, под гумениот слој додаден за 60 евра ... стаклен слој отпорен на гребење за 40 евра, поставен на врвот на стаклениот слој отпорен на гребење од Apple ...

  … Така да трае вечно, или до следната година, кога тој ќе биде стар како штракал затоа што ќе го удрат со тупаница или двајца до коска, така што ќе изгуби енергија, во форма на „подобрување на системот“. ..

  Ноу… гикови, зошто?
  Тоа е плата за една месечна работа, но што?
  На крајот на денот тие се 5,5 инчи, 2 GB RAM меморија, резолуција 1920 × 1080.

  Како Elephone P8000. Добро, нема толку батерија. Но, тоа ќе дојде во 2016 година, кога корисниците ќе бидат подготвени за тоа.

  Тоа е дека ПОМАЛКУ Е ПОВЕЕ.
  Или не?

 12.   Микел dijo

  Па, го ценам позитивно, 40 $ Не го гледам претерано со тоа што би вредел екранот, дури и сам да го сменам мислам дека е поевтин и помалку компликации. Овие закривени рабови ќе им дадат на сите многу задник, мислам дека затоа што овој гареж е наменет само за Iphone, но мислам дека има неколку модели на андроид што ги вметнаа овие детали ... Мислам дека тие знаат дека на овој начин бидете повеќе луѓе отколку што нема да го ставите заштитникот и ќе продавате повеќе екрани.