Gecko Keyboard Folio, разноврсна кутија за тастатура за iPad 2017 и 2018 година

Apple не спречува да повторуваме дека iPad е компјутерот на иднината, но за ова е неопходна физичка тастатура што ви овозможува удобно да работите со него. Неговата автономија и преносливост го прават совршен за работа „на пат“ И, добар капак на тастатурата станува вашиот најдобар придружник за патување.

Gecko ни го нуди својот капак на тастатурата Keyboard Folio, додаток што ќе ви овозможи да пишувате со вашиот iPad исто како што правите со вашиот лаптоп, со тастатура со поголема од соодветна големина за да може удобно да пишувате, што ќе го заштити вашиот таблет и дека исто така можете брзо и удобно да се одделите од iPad благодарение на неговите магнетни сидра.

 

Разновиден и удобен

Навлаката е составена од две парчиња што можат да се одделат и држат заедно со магнети. Цврста футрола за iPad, која совршено се вклопува со iPad 2017 и iPad 2018 и самата футрола, со задниот и предниот капак, во која е вградена тастатурата. На овој начин, ако во одреден момент сакате да го користите вашиот iPad за да можете да го користите без да го држите целиот случајНа пример, за да играте игри, можете да го направите тоа без да мора да го исклучите iPad, само со одделување на случајот од неговиот капак. IPad ќе остане заштитен и можете да го користите без да треба да го влечете целиот комплет тежок 920 грама. Не недостасува функција за автоматско палење при отворање на капакот на капакот.

Врската помеѓу тастатурата е Bluetooth и се прави за неколку секунди откако ќе го притиснете копчето за врска на случајот, веднаш до копчето за исклучување што ќе ви овозможи да заштедите батерија за време на периоди кога не ја користите тастатурата. Производителот не го одредува времетраењето на батеријата, која се полни со вклучен microUSB кабел, но можам да кажам дека по една недела употреба (не интензивно) сè уште не морав да ја наполнам, затоа тоа ќе биде повеќе од доволно за нормална употреба во текот на целиот работен ден.

Водоотпорна тастатура

Тастатурата има големина на клучот слична на онаа на која било нормална тастатура, малку помала, но прилично е пријатно за пишување, а исто така и допирот е многу сличен на тастатурите за лаптоп. Да навистина, нема распоред на шпанската тастатура, што може да биде незгодно за некои. Ако ја поставите тастатурата на шпански во поставките за iPad, тоа ќе го напише Ñ, но го немате посветениот Ñ на физичката тастатура. Тоа е мала непријатност, но мора да се земе предвид.

Исто така, нема позадинско осветлување, друг детал што некои корисници го бараат во овој тип тастатура, но тоа влијае на нивната автономија, па иако некои сметаат дека тоа е предност, други претпочитаат да го прават тоа без него. Копчињата вклучуваат контроли за јачина на звук, репродукција, па дури и сечење, лепење и копчето за дома, така што воопшто не треба да го допирате екранот на вашиот iPad ако ја користите оваа тастатура.

Чувството кога го носите капакот на тастатурата Gecko е солиден, многу робустен и со многу пријатен допир, но во исто време има и отпорен екстериер кој ќе издржи на секојдневната употреба без проблеми. Со вклучена кутија, можете да пристапите до нејзините копчиња и приклучокот за молњаНе е така за камерата, иако ако го одделите кардингот од куќиштето, ќе имате можност да снимате фотографии без проблеми. Тастатурата е исто така водоотпорна, така што можете да работите без страв дека ќе падне течност на неа.

Мислење на уредникот

Навлаката за тастатурата Gecko е совршена за оние на кои им е потребна заштита и физичка тастатура на која можете удобно да пишувате за подолг временски период. Способноста да се оддели футролата од остатокот од кутијата за тастатура е идеална за користење на iPad со игри или за фотографирање. Со повеќе од доволна автономија за долги денови на работа, единствениот недостаток што го најдов е да нема распоред на клучеви на шпански јазик, нешто што за многумина е тотално распространето, но што другите го сметаат за значителен недостаток. Квалитетот на материјалите и отпорноста на вода ја прават разликата со другите модели, и со цена од 62 € во Амазон Таа е една од најатрактивните опции за вредност за пари денес.

Фолио за тастатура Геко
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
62
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Заврши и материјали
 • Отстранлив
 • Важи за iPad 2017 и 2018 година
 • Отпорен на вода

Contras

 • Тастатура без распоред на Шпанија
 • Не е осветлено

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.