Geneин Мунстер: Apple Watch модел S ќе пристигне во март

нов-јаболко-часовник

Аналитичарот на пиперката affафреј, Geneин Мунстер, претстави извештај за своите инвеститори во кој тој уверува нешто што никој не очекува: во март, Apple ќе започне со нов Apple Watch, но тоа ќе биде Модели ". Како што сите знаете од случајот со iPhone, Apple лансира нов модел со ист дизајн како претходната година, но со подобрени внатрешни компоненти, како што се камерата или 3Д екран на допир на iPhone 6s. Но, дали има смисла она што го вели Мунстер?

Аналитичарот вели дека овој модел „S“ ќе има дизајн сличен на сегашниот со ажурирани компоненти, како процесорот, батеријата и новите ремени. Тој исто така вели дека се чини малку веројатно дека вклучува радио, нешто што не мора да бидете видовит за да погодите, бидејќи ниту iPhone нема вградено радио. Ако го погледнеме, мислам (и посакувам) дека г-дин Мунстер не е во право.

Немаше iPhone S. Нема да има Apple Watch S

јаболко-iPhone-3gs-5 Apple објавува „iPhone x“ и „iPhone xS“ на секои две години. Секако. Но, за да се додаде познатата „S“, прво беше додаден број. Првиот iPhone логично беше наречен „iPhone“. Вториот веќе го доби името на „iPhone 3G“ и дури во третата генерација „S“ беше додаден на „iPhone 3GS“. Што се однесува до маркетингот, можете ли да замислите Apple да го лансира „Apple Watch S“. Не изгледа многу веројатно.

Да, постои далечна можност тие да започнат a нов преглед, како што направија, на пример, со Епл ТВ. Но, овие мали ревизии не се презентирани во Крај, па се чини дека не е веројатно дека ќе го именуваат на настанот во март.

Исто така, нема iPad или iPod S

ipad-air-2

Apple Watch е претпоследен, или последен ако го сметаме iPad Pro како таблет, водечки уред на компанијата во режија на Тим Кук. Овие уреди обично не добиваат прегледи, ако не нови верзии што може да се претстават и да го привлече вниманието на инвеститорите.

La „S“ е буквата што се користи веднаш до iPhone. Точка. Отпрвин се користеше за презиме на iPhone 3G толку брзо (Брзина) и iPhone 4 како Siri. Со останатите, иако исто така беше речено дека „S“ на iPhone 5s би дошол за „Сензори“, тоа веќе било за да не се смени навиката. Со тоа, iPad секогаш се менувал по бројот до доаѓањето на моделот Air. Но, дали тие ќе го наречат ваквиот лесен уред „Apple Watch Air“, „Apple Watch Pro“ или нешто слично? Повторно, се чини малку веројатно.

Друга можност е тие да користат различна буква од „S“, но не би изгледала ниту добро, ниту мислам дека ќе започнат да го прават тоа од вториот модел, како што веќе споменав погоре.

Доаѓа Apple Watch 2, но не во март

јаболко-часовник-2

Она што сите го очекуваме е Apple Watch 2. Овој втор модел, според сите освен Geneин Мунстер, ќе има камера за одговарање на видео повици од часовникот, ќе имаш нови сензори И тие веројатно ја подобрија својата автономија, но не можат да го сторат ова толку брзо и нема да бидете подготвени за март.

Она што исто така се очекува се нови додатоци за првиот модел на часовник со јаболка, како на пр нови ремени Хермес, ременот Црн миланески или нова палета на спортски ремени со нови бои.

Се надевам дека аналитичарот Пипер affафреј не е во право. Apple Watch и корисниците кои можеби размислуваат да го купат во иднина заслужуваат повеќе од она што не уверува во вашиот извештај.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  С-то беше за SPEED, поради тоа колку брз беше процесорот во iPhone, колку беше брз wifi, колку брзо се вметнуваа нови брзи 3G опсези. Јас мислам дека можат да направат часовник, кој знае но мислам дека ќе направат ажурирање, а не обновување, во обновување би било Watch 2 и мислам дека е многу скоро. Но, за ажурирање да.

 2.   анонимен dijo

  Воопшто не, часовникот е зелен производ, така да се каже, исто како и првиот iPhone, кој немаше ниту S, па мислам дека следниот ќе биде 2-от, за да се воспостави добар часовник и затоа што го заслужуваме, како и заслужува 2 и не «s».
  Она што Apple ќе го претстави сигурно ќе бидат повеќе модели во нараквица или дури и часовници, а можеби и не мислам дека ова толку напредно би било „паметни ленти“, паметни ремени, со камера, повеќе батерија, GPS, итн за различни цели "деловни жени, спортови, фотографии, медицински, итн. Мислам дека Apple се движи таму, а скриената порта на часовникот е за нешто друго!

 3.   JMPP dijo

  На крајот на краиштата, според мое мислење, мислам дека би било важно да имате вграден GPS.