Контроли на музика со гестови: контролирајте музика со гестови (Cydia)

Еден од моите омилени модови во iOS 6 сега е достапен за iOS 7 на затворени уреди. Е именувано Контроли на музика со гестови и (како што сугерира името) ни овозможува контролирајте ја нашата музика преку гестови.

Со инсталираниот дотерување, не треба да го вадите iPhone од вашиот џеб за да ја поминете песната, на пример, барем во iOS 6 не ви требаше, можеби сега е покорисно да користите активатор и јас ' tellе ти кажам зошто.Дотерувањето ни овозможува започнете ја репродукцијата на музика со потчукнување на екранот, прескокни песна лево и одете на претходната песна со лизгање надесно.

Разликата е во тоа што порано можевме да го сториме тоа на целиот екран, а сега е задолжително да го сториме тоа на насловот на екранот, што е многу потешко да се погоди без да се погледне (иако станува збор за фаќање финта во неколку дена).

Контроли на музика со гестови

Најдобро на модификацијата е тоа што работи со други музички апликации како на пример Spotify Не работи во рамките на апликацијата како со домашната, но работи на заклучениот екран и во контролниот центар; за да можеме да ја користиме нашата омилена музичка апликација и да продолжиме да ја контролираме репродукцијата со гестови благодарение на ова изменување.

Ако треба да ставите дефект, тоа е тоа ги отстранува тековните копчиња за контрола на музиката, би било поудобно ако ја оставите и можете да ја поминете песната со лизгање над сликата со прстот. Знам дека во контролниот центар не е можно, но барем да се стори на заклучениот екран, каде што оваа модификација има најголема смисла.

Нема конфигурација или додава поставки до Поставките на нашиот iPhone, за да го деактивираме, ќе мора да одиме на Cydia и да го деинсталираме целосно.

Можете да го преземете до 0,99 долари на Cydia, ќе го најдете во репото BigBoss. Треба да имате направено џеилбрејк на вашиот уред.

Повеќе информации - Курија, брз одговор за Messages и WhatsApp во iOS 7 (Cydia)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.