Ние ги тестиравме звучниците за Bluetooth Bluetooth Clint, тие нема да ве остават рамнодушни

Клинт ФРЕЈА

Тековната понуда на Bluetooth звучници е премногу обемна. Постојат многу модели и тешко е да се избере специфичен модел бидејќи освен варијации во дизајнот, сите се чини дека ни го нудат истото без никаков вид на своја личност. Тоа нема да ти се случи Клинт ФРЕЈА, модел на Bluetooth звучник што ќе ве изненади од првата минута кога ќе ги слушнете.

Ако барате квалитетен Bluetooth звучник, со добар дизајн и што има и внатрешна батерија за да ја однесете насекаде, продолжете да го читате прегледот на Клинт ФРЕЈА.

Клинт ФРЕЈА, први впечатоци

Клинт ФРЕЈА

Клинт ФРЕЈА е името дадено на ова Звучник со Bluetooth со тежина од 1 Kg и 7W моќ. Да, тоа е единствен звучник, иако во нашиот преглед имавме пристап до две единици за да уживаме во стерео-искуството што го носи купувањето пар FREYA.

Во полето за секој Клинт ФРЕЈА ќе најдеме:

 • 1 звучник за Bluetooth
 • 1 помошен кабел заснован на приклучок од 3,5 мм
 • 1 адаптер за напојување за користење на звучникот на редовно место и при полнење на нејзината внатрешна батерија.
 • 1 прирачник за корисник

Клинт ФРЕЈА

Кога ќе го земеме Клинт ФРЕЈА за прв пат, можеме да цениме дека се соочуваме со квалитетен производ во кој сите детали се згрижени максимално. Неговиот дизајн е цилиндричен, а голем дел од неговата страна има мрежа со точки низ која звукот се дистрибуира во повеќе насоки, многу важно, така што музиката стигнува подеднакво до сите агли на просторијата.

На врвот наоѓаме а многу интуитивна тастатура тоа ќе ни помогне да ја контролираме аудио репродукцијата од звучникот.

Конечно, во задниот дел можеме да го цениме помошен аудио влез, една USB порта, копче за спарување на друг звучник Клинт FREYA и штекер за напојување.

Квалитет на звук

Клинт ФРЕЈА

Бидејќи јас сум старо куче кога станува збор за звучници за Bluetooth, почувствував дека Клинт ФРЕЈА се случува се истакнуваат во песни со голема содржина на средни и високи фреквенции.

Ние спаривме еден Клинт ФРЕЈА со нашиот iPhone, притиснете Play и потврдете ги нашите сомневања. Звукот е опоен, Мислам дека тие се првите преносни и Bluetooth звучници што го привлекоа моето внимание кога станува збор за квалитетот на звукот. Сите фреквенции се совршено ценети, помагајќи ни да ги согледаме деталите за секоја песна како да ја слушаме во квалитетни слушалки. Тие импресионираат, вистината.

На ниво на бас, Клинт ФРЕЈА се претпазливи. Под ова мислам дека басот е присутен, но тој е посветен на а ниска квалитетна фреквенција, жртвувајќи длабочина или сила Но, бидете внимателни, да не заборавиме дека ова е пренослив Bluetooth звучник, така што постигнувањето на ова е доста достигнување. Нема изобличувања, само јасен и чист звук што ќе ви овозможи да уживате во омилената музика како никогаш порано.

Клинт ФРЕЈА

Искуството дополнително се подобрува со спарување на втора единица од Клинт Фреја. Самиот звучник има механизам да го направи ова со користење на протокол Bluetooth за да се постигне стерео звук. Ако ја искористиме оваа одлика заедно со можноста да ја користиме напојувана од нејзината внатрешна батерија од 2.200 mAh, можеме да го поставиме секој Клинт FREYA каде што сакаме, дури и во различни простории (сè додека сме во опсегот на поврзување со Bluetooth).

Без сомнение, тврдењето на Клинт ФРЕЈА е неговиот квалитет на звук и е дека не забораваме дека сме пред некои звучници. Да го оставиме настрана лажниот идеал за „повеќе волумен, подобро“ затоа што тоа е грешка. Тоа е како да купувате фотоапарат за бројот на мегапиксели.

Слушајте ја вашата музика насекаде

Клинт ФРЕЈА

Клинт FREYA може да се користи со неговиот адаптер за напојување, но ако сакаме, нејзината внатрешна батерија ќе ни обезбеди автономија до 6 часа без кабли. Ова дава многу игра и е дека можеме да ги поставиме звучниците во областа на куќата каде што ќе ги користиме најмногу, но во даден момент можеме да ги однесеме во кујната или во спалната соба.

На предниот дел на звучникот има линија од четири Бели LED диоди кои ќе го означат статусот на батеријата во секое време. Звучникот, исто така, обезбедува англиски звучни звуци за да не информира за ниското ниво на батеријата.

Заклучоци

Клинт ФРЕЈА

Овие звучници оставаат многу добар вкус во мојата уста. Првпат вкусувам производ на Клинт и вистината е дека тоа е бренд за кој се надевам дека ќе го зајакне своето присуство на европска територија бидејќи нивните производи се квалитетни и ризични, нешто што не се гледа многу во последно време и кое мора да го цениме.

Колку чинат тие? 179 евра секоја единица.

Звучник на Клинт ФРЕЈА
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
179
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

 

Добрите

 • Дизајн
 • Квалитет на звук
 • Внатрешна батерија

Contras

 • Протоколот Bluetooth премногу го ограничува опсегот на употреба
 • Висока цена ако сакаме да уживаме во стерео звук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.