Ги тестиравме новите магнетни додатоци на Anker MagGo

Анкер лансираше нова колекција додатоци за iPhone кои ги користат доблестите на системот MagSafe, не само да ги полните вашите уреди туку и да ги држите безбедно. Ја тестиравме вашата база PowerWave и прстенот MagGo.

PowerWave MagGo, полни два уреди безжично

AirPods веќе станаа неразделни придружници на нашиот iPhone, па затоа базата што овозможува полнење на двата уреди е секогаш одлична за нашата ноќна маса или работна маса. Основата PowerWave доаѓа со цилиндричен дизајн и многу елегантни бои (бела, црна, сина и виолетова), целосно редизајнирање на она што досега го разбиравме како монтирања за iPhone. Горниот дел се отвора како капак со помош на шарка што овозможува наклон до 60 степени, откривајќи уште еден товарен простор за AirPods. Самиот капак е и база за безжично полнење на iPhone која благодарение на системот MagSafe нема да падне и ќе остане фиксирана со своите моќни магнети.

Моќноста на полнење е 10W за полначот на капакот (7,5W за iPhone) и 5W за внатрешната основа. Се напојува со вклучен USB-C кабел, а исто така и со Полнач за испорака од 18 W што го вклучува и Anker во кутијата, детаљ кој е се поретки. Основата е прилично тешка, за да остане цврста и да не паѓа со тежината на iPhone. Ќе беше одлична идеја да ја искористите неговата внатрешност за да поставите батерија што ќе овозможи полнење без да мора да ја поврзете на струја. Ќе му кажеме на Анкер.

За да заврши многу внимателен дизајн, Анкер стави Led прстен во основата што свети тивко кога товарот е активен, без ништо чудно. База која нема да се судри онаму каде што ќе ја поставите, и дека никој нема да помисли дека е тоа што навистина е. Цената на оваа база PowerWave на Амазон е 69,99 евра (линк)

MagSafe прстени

Другиот додаток што го пробавме се прстените кои се магнетски прицврстени за нашиот iPhone и ни овозможуваат удобно да го држиме, без ризик да ни се лизне од раце. Совршени за правење селфи, удобно сурфање на интернет или за остварување видео повици, прстените на MagGo се достапни во различни бои за да не се судираат со вашата кутија. Запомнете дека кога го користите системот MagSafe, неопходно е и футролата што ја користите да има MagSafe за да може добро да го држите.

Имаат многу добар стисок, како што е често случајот со додатоците MagSafe, многу подобро ако користите куќиште, бидејќи стаклената површина на iPhone ги тера премногу да се лизгаат. Кога ги користите имаш добро чувство, не изгледа дека ќе паднат со најмало движење, а всушност на тестовите што ги направив не паднале или тресење на iPhone само за прстенот. Достапни во истите бои како и базата PowerWave (бела, црна, сина и виолетова) нивната цена е 15,99 € на Amazon (линк)

Мислење на уредникот

Анкер успеа да ги искористи доблестите на системот MagSafe, кој со повеќе од една година на пазарот постепено добива интересни додатоци и сè поизненадувачки дизајни. Со многу добри завршетоци и многу елегантни дизајни, оваа база на PowerGo и прстенот MagGo се две одлични додатоци да го подарите овој Божиќ.

MagGo
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
15,99 a 69,99
 • 80%

 • MagGo
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Многу добар дизајн и завршна обработка
 • Вклучува PD полнач од 18 W
 • Искористете ги предностите на системот MagSafe

Contras

 • Основата можеше да вклучува батерија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.