Ги тестиравме новите слушалки за преку уво на Energy Sistem 2 слушалки

Добро, технологијата е многу за дома, но никој не може да каже дека не може да се користи за да се поминува време на отворено, и што е подобро време од годината отколку летото да се оди надвор и да се ужива во технологијата. Секој пат кога ќе имаме повеќе Гаџети на оние што ги сакаме и кои можеме да ги користиме на отворено. Можам да мислам на примери од најнапредните и едноставни беспилотни летала на пазарот, до едноставни слушалки со кои ќе уживаме во нашата омилена музика. И за што ќе се залажуваме, понекогаш добра музика и добро место да бидеме е доволно да уживаме.

Денес ви донесуваме преглед на Слушалки 2 од Energy Sistem, новите слушалки од добро познатата марка Аликанте. Некои слушалки преку-уво Bluetooth да се биде модерен. По скокот, ќе ви кажам сè што најдов кога ги пробав овие нови Energy Sistem Слушалки 2, многу добро избалансирани слушалки по многу конкурентна цена.

Ефтини слушалки за мода

Според момците од „Енерџи Систем“, овие Слушалки 2 имаат некои 40 милиметарски возачи со фреквентен одговор од 40 до 20.000 XNUMX Hz, се надушни така, тие ќе ви го покријат целото уво, нешто што е ценето бидејќи тоа е пасивна форма на изолација што ги прави прилично удобни, а не како оние слушалки за на глава што се ставаат на врвот на ушите, предизвикувајќи дека со текот на времето тие пречат нас

Во врска со звук Морам да кажам дека за цената на овие слушалки (29,90 €) е прифатливоАјде, ако сте целосни аудиофили кои бараат најмал дета detail од инструментите што звучат во вашата песна, бегајте од овие Слушалки за енергетски системи 2. Донекаде подигнат бас, како што обично се случува во овие случаи, и избалансиран висок тон. Она што ме изненади е тоа што со iPhone 8 (iOS 12 Бета) Тешко дека имав намалувања на звукот, нешто многу честа појава кај слушалките со Bluetooth.

Што се однесува до контроли што ги сочинуваат овие слушалки 2 willе ти кажам дека ги имаат класиците: а + копче, - копче, и копче со круг вградени што ќе ни овозможат и повикување на Сири. Со нив можеме да одиме од песна, да одговараме на повици или што ќе ви кажеме да се повикате на нашиот дигитален асистент.

Никогаш не биди без твојата музика

Несомнено, една од работите што најмногу ми се допаднаа кај овие слушалки 2 е нешто што секогаш го барам во безжичните слушалки, но никогаш не го наоѓам: можност за нивно користење со кабел, што е, продолжете да ги користите откако ќе останат без батерија. Да, вреди да има сè помалку паметни телефони кои вклучуваат излез од мини-приклучок, но има многу адаптери на пазарот за да можат да ги користат ... Дека Слушалките 2 вклучуваат влез на звук преку мини-приклучок е нешто што треба да се цени бидејќи ќе ве избегне да останете без музика каде и да одите.

И како посебна точка да ви кажам за дизајнот на овие слушалки 2, дизајн кој нè потсети на другите брендови, она што сакам да ви го кажам е дека Овие слушалки 2 од Energy Sistem се слушалки за да бидат модерни, добро познат дизајн кој нема да ве натера да останете незабележани на улица. Тие се достапни во беж, сина, зелена и црвена боја, и сите имаат иста пластична структура што нè инспирира со многу квалитетни и синтетички кожни влошки.

Каде да ги купите овие безжични слушалки за 2 слушалки од Energy Sistem?

Доколку сте биле убедени, или ако не сте биле, можете да ги набавите овие нови слушалки Energy Sistem 2 преку нивната официјална веб-страница. Тие имаат комплетен онлајн продавница каде што можете да ги најдете овие Слушалки 2 по цена од 29,90 евра, податоци кои се несомнено најинтересните од овие слушалки. Знаете, дали сте вистински аудиофили и барате совршен звук во слушалките? избегајте од овие и сите други Bluetooth слушалки; Дали барате да уживате во вашата музика каде било, а исто така да бидете модерни по прифатлива цена? Слушалките Energy Sistem 2 се вашите слушалки

Мислење на уредникот

Слушалки 2 од Energy Sistem
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
29,90
 • 60%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 60%
 • Завршува
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Дизајн
 • цена
 • Bluetooth
 • Можност за нивно користење со кабел

Contras

 • квалитет
 • Звук донекаде содржан

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   GIP dijo

  Моето искуство со овие кациги беше многу лошо. Затоа, решив да го отворам откако ги сменив за нови и тие ќе ги дадоа истите проблеми како и првите. Работата е дека внатре, тие се лоши војници. Кабелот што ја поврзуваше левата кацига беше одлемен и воспостави контакт кога сакаше. Тие, исто така, даваат многу слаб впечаток за квалитетот. Дури и да е така, тоа не ги реши проблемите со звукот. Кабелот е толку лош што е потребно време да се пренесе звук на звучникот од другата страна. Тоа е затоа што прима звук само од едната страна и има одредено доцнење во започнувањето на аудио-звукот. Направив видео за да можете да го видите. На youtube можете да го најдете ако ставите: Слушалки за поправање на енергетски систем. Се најдобро