Постојат гласини за „AirPods Pro Lite“

аеродроми про

Така е, кога сите помисливме дека гласините со AirPods Pro завршија поради лансирањето на овие нови слушалки и кога сите гледаме дека и залихите од овие не се многу добри, да речеме, се појави нова гласина за можноста дека Apple оваа година го лансираше моделот на овие слушалки, кој беше: некои AirPods Pro Lite.

Добро познатиот медиум DigiTimes е задолжен да објасни дека оваа година можеме да видиме неколку нови слушалки со ова име и логично во случај на гласина затоа што треба да ги земеш со пинцети. Да се ​​помисли дека Apple го лансираше AirPods Pro во октомври, затоа замислуваме дека за да започне нов модел, треба да помине извесно време, иако е точно дека наскоро би можел да го лансира AirPods Pro Lite и дека ова е единственото нешто што нема да носи безжично полнење.

Да, единствената опција за која можеме да помислиме дека навистина може да ги одземе овие одлични слушалки од компанијата Купертино е безжична кутија за полнење, но повикувањето на овие слушалки „Lite“ за да немаме ваков вид полнење ни се чини недоволно. Ние исто така веруваме дека тие можеа да го лансираат истиот овој модел за време на лансирањето на сегашните, бидејќи Епл се повеќе се воспоставува само за да се запре додавањето опција за полнење.

Запомнете дека iPhone има ваков тип на полнење, AirPods е точно дека имаме некои што го нудат, а други кои не, но тоа е дека дури и безжичната кутија за полнење се продава одделно, така што ни овозможува да се сомневаме во гласините што ги лансира овој среден познаник o Освен ако не го исклучат само безжичното полнење на можен „Лајт“ модел. Како и да е, интересно е да се види што ќе се случи со сегашниот AirPods Pro и што ќе се промени во следната верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.