Нест го најавува своето пристигнување во Шпанија со своите „паметни“ производи

Гнездо е добро позната марка за секој што најмалку се интересирал за демотика. Дебитирајќи со вашиот термостат Nest, еден од најпознатите на пазарот, потоа лансираше и други производи наменети за употреба во домот, станувајќи една од репер компаниите во овој сектор. Но, едно од нивните ограничувања беше дека тие беа практично ограничени на Соединетите Држави, што беше доста тешко да ги извадат своите производи надвор од земјата. Сега тие официјално штотуку го најавија своето проширување во други земји, а за среќа меѓу нив е и Шпанија.

Целта на Нест е да создаде дом што ќе се грижи и за луѓето кои живеат во него и за целиот свет “, рече Мет Роџерс, ко-основач на гнездо и главен директор на производи. - Ова проширување нè приближува малку до нашата цел да им помогнеме на луѓето ширум светот да заштедат енергија и да се чувствуваат безбедно и безбедно во своите домови.

До денес, хардверот, софтверот и услугите на Nest беа достапни на само седум пазари, а сепак тие сè уште ги користат милиони луѓе во повеќе од 190 земји “, рече Лионел Пајлет, извршен директор на Nest Europe. - Постои јасен и зголемен интерес за придобивките што ги носат нашите производи, и со нашето проширување во земји како Германија, Австрија, Италија и Шпанија, ќе го удвоиме нашето присуство во Европа и ќе им понудиме на нашите клиенти, вклучувајќи ги и илјадниците што веќе ги имавме , производите Гнездо на вашиот јазик.

Nest моментално има четири добро диференцирани производи во својот каталог:

  • Термостат за учење гнездо Паметен термостат од 3-та генерација, кои можат да се купат на Амазон за околу 249 €. Термостат кој ги учи температурите што ви се допаѓаат во секој момент од денот, и кој ви помага да заштедите на вашите трошоци за греење.
  • Гнездо Заштитете го алармот за чад и јаглерод моноксид: на продажба на Амазон за приближно 119 €. Чувствителни на пожари со бавно или брзо горење и зголемување на концентрацијата на јаглерод моноксид, со аларми што се испраќаат до вашиот паметен телефон.
  • Внатрешна затворена камера Nest Cam: достапно во Амазон за приближно 199 €. Со ноќно гледање и снимање на FullHD.
  • Nest Cam камера на отворено: достапно во Амазон за приближно 199 €. Отпорен на лошо време, следење на надворешноста 24 часа на ден.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.