Ние го разгледуваме случајот Speck CandyShell за iPhone 6 [видео]

Морам да признаам дека сум fanубител на куќишта за iPhone. Иако би сакал да го носам секогаш откриен, мислам повеќе од потребно користете некаков тип на куќиште од ден на ден за да ја зачувате оригиналната состојба на iPhone. Воопшто не сакам да гледам каков било гребење или удар на моите уреди и сигурен сум дека не сум единствениот.

Но, не станува збор за земање на iPhone со внимание и страв насекаде. Ова е токму причината зошто јас сум за употреба навлаки или куќишта во нашите уреди што ни овозможуваат да престанеме да се грижиме за неговата состојба и да се однесуваме со помалку деликатес. 

IMG_0128

Денес на масата имаме прилично комплетен капак од брендот Спек. Моделот Кенди Шел Тој е дизајниран да страда повеќе од доволно сите дневни настани низ кои може да помине iPhone. Иако ја зголемува дебелината на уредот, тоа ни дава дополнителна точка на безбедност што ја бараат многумина од нас.

Дизајнот е навистина убав. Црвено-црно Тие се две бои кои одат многу добро заедно, а деталите на овој капак (особено предните рабови) во таа боја го прават тоа многу повеќе да се истакнува. Еден од проблемите што го имаат многу случаи е тоа што копчињата не се премногу пријатни за притискање, затоа треба значително да се притисне за да одговори, нешто што не се случува во овој. Дека се направени од гума е нешто што исто така се цени.

Каде да го купите Speck CandyShell?

По долго разгледување, решив да направам купување во Машинисти. Третманот и гаранцијата што ја нудат, заедно со испораката (во два дена дојде до мојата куќа), направете ја оваа веб-страница едно од најдобрите места за купување ваков вид работи.

Speck CandyShell е достапен во пет бои различни и можете да го купите со кликнување овде.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пекови dijo

  Ако сакате да го вадите iphone-от за да го чистите секоја недела или така, не купувајте го овој случај. Толку е тешко да го отстраните и ставите, што имате чувство дека можете да го свиткате телефонот. За тоа што чини, плаќате малку повеќе и ја купувате официјалната кожа од Apple, која на крајот, е онаа што најдобро комбинира дизајн и заштита.

  1.    Луис дел Барко dijo

   Не се согласувам. Не е толку комплицирано да се отстрани, ниту пак iPhone ќе се наведнува поради тоа. Офицерот за кожа на „Епл“ повеќе од се гледа дека за кратко време завршува многу влошен. И, покрај тоа, ја остава долната област непокриена. Се најдобро.

 2.   Јован dijo

  Мислам како Пекс. Го потрошив целото богатство дека корицата вреди и ништо не ми се допадна. Прекумерна дебелина, не е лесна за ставање или полетување. Многу лизгав заден дел. Јас сè уште барам совршена обвивка. До денес го користам јаболкото, тоа е она што ми се допаѓа најмногу во моментот. Исклучителен допир, заштита и дизајн. Овој пат Спек се заеба со добро. Срамота затоа што нивните случаи од 4/5/5 беа најдобри без сомнение.

 3.   Пекови dijo

  Луис, го почитувам твоето мислење, но те молам, не кажувај дека не може да се преклопи, бидејќи може да се случи. Не на плус нивоа, далеку од тоа, но може да се удвои, бидејќи ми се случи. Нешто едвај забележливо, но се наведнува. И кога го ставате капакот, и особено кога го вадите, треба да употребите премногу сила. Може да кажете дека iphone страда. Би сакал да видам на видео како го ставате и соблекувате, curубопитен сум. Кожата од јаболко јасно дека бледнее, како и сите производи од кожа, но чувството и дизајнот не се ништо подобри.

 4.   Ма.Габриела dijo

  Овој случај е многу добар во однос на заштитата на опремата, она што не ми се допаѓа и затоа престанав да го купувам од iphone 5 е затоа што премногу гребе, мислам дека дури и прашината го гребе. Да не беше тој детал, ќе беше совршен, секако за мене