Го тестиравме новиот Moshi Mythro Air, еден од најдобрите слушалки со Bluetooth

Веќе некое време ги имаме новите меѓу нас AirPods, безжични слушалки на Apple. Слушалки кои извлекоа мноштво мислења: има такви што го сакаат, и има и такви што ги мразат за нивниот дизајн и карактеристики. Вистината е дека Тие се уште една опција, но не и единствена, очигледно

Денес ви го претставуваме нови слушалки за уво Moshi Mythro Air (Блутут верзија на класиците на Мити на Моши), една од најдобрите опции што ги пробавме во последно време и опција што треба да ја имате предвид за сите вас кои сакате слушалки за во уво. Добар звук, пасивно намалување на бучавата и удобност многу да се земат предвид за квалитетни слушалки и прилично удобно да се носат во денешно време. По скокот ви ги кажуваме сите детали на овие слушалки, а веќе ви кажуваме дека се доста ефтини за она што го нудат ...

Како што можете да видите на сликата погоре, овие Moshi Mythro Air се состои од два слушалки за уши, покриени со алуминиум за подобрување на звукот, (тие се вметнуваат во нашиот ушен канал) и преносен уред што ги спојува заедно.. Овој уред ќе го поставиме на задниот дел од вратот и само со притискање на единственото копче што го има, ќе можеме да го поврземе со нашиот iPhone или со кој било уред со Bluetooth, со зачудувачка брзина. Звукот е во уво, звукот е доста добар, со  Драјвери за неодимиум DR8, На сериозно да, тие можат да бидат нешто високи, нагласени со тоа што ги има во ушите, но можеме да ги намалиме благодарение на еквилајзерот што тие го вклучуваат преку апликација (за апликацијата ќе зборуваме подоцна). На кратко, ќе бидете задоволни со звукот што ќе излезе од Moshi Mythro Air. Ги испробав AirPods и вистината е дека звукот на Moshi Mythro Air е многу супериорен (и за помалку од половина од цената).

Содржина на пакување

Во пакувањето во кое доаѓаат овие нови Moshi Mythro Air, покрај самите слушалки, можете да ги најдете три пара адаптери со различна големина така што тие совршено се прилагодуваат на вашите ушни канали. Нешто многу важно, оној што доаѓа со различни адаптери, бидејќи тие имаат а пасивно намалување на бучавата предизвикани од карактеристиките на ушите на овие слушалки, а токму адаптерите ќе спречат влегување на каков било вид надворешен шум. На намалувањето не е апсолутно за да можете да бидете смирени ако одите по улица и сакате да имате некој амбиентален звук.

Разликата е во деталите што ги прават удобни

Содржината на кутијата на овие Moshi Mythro Air исто така вклучува и а USB кабел - MicroUSB за да наплаќате и Магнетна стегалка што ќе го направи уредот за предавател на Moshi Mythro Air (содржи батеријата трае до 8 часа  и спојте ги двата слушалки) совршено се вклопува на задниот дел од нашата кошула, палто или каде и да сакате да го однесете. Нешто не сакав да го носам овој клип, но понекогаш е потребно да го користам бидејќи тежината на батеријата може да ги спушти слушалките, тоа е прилично дискретно, па затоа е најдобро да го носите за да имате слушалки надвор од патот. Да исто така можете да трчате со нив, или спортувајте во теретана, без страв дека ќе ги изгубите. Ништо како AirPods ...

DJ4two, поврзете двајца Moshi Mythro Air за да ја слушате истата содржина

Без сомнение, нешто што ги прави овие Moshi Mythro Air многу интересна опција е можноста за поврзете два слушалки едни со други ... Се однесуваме DJ4two, можност со која можете слушајте иста содржина (иста музика или видео) со два слушалки Moshi Mythro Air. Ние го тестиравме и вистината е дека работи доста добро, iDevices ни дозволуваат да излегуваме звук на уред со Bluetooth, затоа, со DJ4two можете да ја користите апликацијата Mythro Air (достапна во App Store) за да поврзете други слушалки. Вие само ќе морате активирајте DJ4two на еден од вашите слушалки, со апликацијата и притиснете го копчето за напојување на другите, апликацијата ќе ги поврзе и ќе започнете да ја слушате истата содржина на двата слушалки. Од апликацијата Moshi Mythro Air tМоже да го закажеме и неговото исклучување (кога не ги користиме), па дури и користиме a Комерцијален EQ на Moshi за подобрување на звучното искуство.

Можете да ги внесете во Официјална веб-страница на Моши (квалитетна марка во светот на додатоците за iDevices) за 80 € (достапно во три различни бои) со испорака до Шпанија за само 5 денаПокрај тоа, испораката е потполно бесплатна бидејќи чини повеќе од 60 €. Знаете, ако барате добри слушалки за Bluetooth, со необична цена (запомнете дека AirPods чинат 179 €), сериозно ценете ги овие Moshi Mythro Air, некои многу удобни слушалки што можете да ги користите во која било активност што ја правите секој ден. Ви оставаме галерија со слики од овие Moshi Mythro Air.

Митро Ер
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
80 €
 • 80%

 • Митро Ер
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Уфф со сета моја почит ... Јас не би го купила тоа „нешто“ или ќе се заситив од вино !! Тие изгледаат многу непријатно ... и за да ги наплаќаат на USB, тие имаат пасивно намалување за едноставниот факт дека имаат влошки ... Не поддржува високо квалитетни кодеци како што се APTX
  Ајде ... за помалку пари повеќе ме привлекуваат други модели!