Ние го тестиравме HUB полнењето на Xtorm's EDGE

Што се случува кога имате MacBook, Apple Watch, AirPods, iPhone и iPad? Па, освен фактот дека сте посветен fanубител на Apple, она што го имате е сериозен проблем при полнење на овие уреди. Како да не е доволно, некои како Apple Watch и AirPods не доаѓаат со сопствено напојување, така што честопати може да најдете проблеми дури и да ги приклучите. Ви го донесуваме конечното решение за сите ваши проблеми со полнењето на најелегантен, компактен и разноврсен начин со овој Xtorm HUB со брзо полнење и USBC PD до 60W, откријте го со нас.

Материјали и дизајн

Xtorm има тенденција да се обложува на едноставноста и издржливоста на своите материјали. Имаме релативно тенок производ со малку заострени рабови што нуди компактен и релативно лесен дизајн. Изграден е во бела и сива пластика, а надворешниот дел има гумен допир, како што се случува со сопствените силиконски куќишта на Apple. Како единствена референца го наоѓаме логото на Xtorm на горната основа и ништо друго извонредно. На задната страна имаме стандардна врска чиј бел кабел е вклучен во кутијата за производи.

  • Големина: X x 7,9 7,9 2,8 cm
  • тежина: 250 грамови

Предниот дел е наменет за четирите порти за полнење, од кои два USB-C и две USB-A порти 5V / 2,4A (36W) способен да обезбеди брзо полнење на компатибилни уреди или полнење еквивалентно на оној на полначот iPad за кој било iOS уред без дополнителна конфигурација. На овој фронт е местото каде што ние исто така имаме мала сина ЛЕД диодја која ќе ни каже дали HUB е моментално поврзан и дали напојувањето поминува низ неговите кола. Треба да се напомене дека имаме два начина на користење, рамно на масата или со неговата „основа“ што ни овозможува да го намалиме просторот со поставување вертикално, успешен дизајн кој ќе изгледа добро на секоја работна маса.

Технички карактеристики

Кога велам дека е способен истовремено да полни MacBook и iPad Pro, немав ниту најмала намера да претерувам, но не сте задоволни од тоа, ќе можете да наплаќате iPhone и Apple Watch во исто време без да стане неуредна. За почеток имаме две USB-A брзи полначи 3.0 порти од 5V до 2,4A кои нудат вкупно излез од 36W, Ова значи дека уредите со компатибилно брзо полнење (скоро сите) ќе можат да се хранат со таа моќност без никаков проблем. Во случај на iPhone и остатокот од iOS уредите, максимумот што ќе го добиеме е моќноста на полнење што би му се припишувала на полначот iPad, односно околу 12W, што не е ни лошо.

Подолу наоѓаме две USB-C приклучоци кои ќе ни овозможат да ги добиеме сите перформанси на брзото полнење на iPhone ако го имаме потребниот USB-C до Lightning кабел, или директно ги полниме нашите MacBook Pro и iPad Pro (меѓу другите) Бидејќи едната од портите USB-C PD е 30W, а другата е до 60W, повеќе од доволно енергија. Акронимот „ПД“ се однесува на фактот дека тие се приклучоци за испорака на напојување преку УСБ, односно се дизајнирани да ја нудат потребната енергија на начин прилагоден на секој производ, без да имаат ризик од кршење или пренапони.

Користете искуство

Xtorm е бренд што веќе го анализиравме повеќе од една прилика на нашата веб-страница, има серија производи посветени на напојување на мобилни уреди и се етаблираше како бренд кој обезбедува сигурност, а тоа е Не треба да „гребеме“ во уредите за полнење бидејќи тие можат да не чинат многу одвратност, всушност повеќето пожари што се предизвикани во мобилните телефони се должат на употребата на полначи со низок квалитет. Во овој случај, Xtorm секогаш поставува висококвалитетни отпорници и заштитни системи кои спречуваат да се случи овој вид на работа, и од таа причина е сигурен бренд, едноставно земајќи ги предвид материјалите и сертификатите користени за производство на неговите производи, ние да се даде броење прилично брзо. Покрај тоа, тие генерално имаат компактен и лесен за транспорт дизајн, па наместо да земете осум полначи за патување, еден ќе биде доволен.

Во тестовите за употреба наплативме iPad 2018, Apple Watch, iPhone X и Huawei P30 Pro истовремено, без да цениме каква било загуба на напојување во секое време. На крај, но не и најважно, основата не се загрева повеќе од нормалното, нудејќи стабилни температури и со тоа ни дава дополнителен мир дека нашиот уред е безбеден. Дефинитивно овој HUB EDGE од Xtorm веќе е уште еден на мојата работна површина, Можете да го набавите од 89 евра на нејзината веб-страница (ЛИНК) како и компоненти на Амазон и компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.