Ние го тестиравме Xtorm SolarBooster, користете сончева енергија за полнење на вашите уреди

Најпосле добро време, времето што ве поканува да ја напуштите куќата и да ги искористите сите тие часови сонце на отворено. И, што подобар начин отколку да се искачите на планина за да прошетате и да јадете на отворено со пријателите ... Се разбира, авантуристи за внимание, секогаш обидете се да имате добро дефинирани правци, мобилните уреди можат да бидат ваши најдобри пријатели кога ги планирате вашите рути бидејќи покрај тоа што имаме неверојатни фотоапарати во нашите уреди, имаме и GPS кој ќе не спаси повеќе од страв.

Но, веќе знаете дека треба да бидете внимателни со батериите, сè ќе истече и може да останете без батерија во средината на вашето патување. Се разбира, постојат многу начини да се избегне ова бидејќи на пазарот има голем број преносни батерии или додатоци како оној што денес успеавме да го тестираме: соларни панели. И денес ви го пренесуваме прегледот на 14 Watt Xtorm SolarBooster, без сомнение еден од најдобрите полначи за вашите мобилни уреди кои користат сончева светлина за да можете да ја полните каде и да сте. По скокот ви ги даваме сите детали за овој Xtorm SolarBooster ...

Полнење на нашите уреди каде и да одиме благодарение на сончевата светлина

Ако има нешто што ни се допадна во врска со овој соларен панел Xtorm SolarBooster со 14 вати, тоа е разноврсност од истиот. Вие само треба да Извадете го од кутијата и ставете го на сонце за да започнат со работа ќелиите на неговите два соларни панели и започнете да генерирате електрична струја. Електрична струја до 14 вати што ќе ви овозможи да ја наполните вашата iPhone за само 4 часа и уред сличен на iPad за околу 9 часа (очигледно имајќи предвид дека овие времиња се во функција на изложување на сонце).

Уредот има LED дисплеј што ни ја покажува моќноста што генерира, и како што можете да видите на претходната слика, ќе треба да го поврзете уредот само со еден од две USB порти за Xtorm SolarBooster да започне да ги полни вашите уреди (очигледно полнењето на два уреди истовремено ќе трае подолго за полнење). Секако, нешто што не ни се допадна е тоа не вклучува пренослива батерија за складирање на генерираната батерија Сè додека не го користиме панелот за полнење на нашиот уред, иако ова е лесно решливо со додавање на надворешна батерија што ја имаме дома.

Издржлив дизајн со повеќе опции за прицврстување

И, како што рековме, овој Xtorm SolarBooster од 14 вати е еден од најдобрите соларни панели за полнење на нашиот уред на отворено. Доаѓа со карабин за да можеме да го закачиме на кој било ранец или шатор, па дури и околу панелот имате низа дупки низ кои можете да поминете кое било јаже и да го врзете за вашиот шатор на поудобен и посигурен начин. Тоа е прилично дискретно затоа би се осмелил да кажам дека никој не би го забележал неговото поставување.

Патувате или шетате? Што подобар начин отколку да користите карабина за да го закачите сончевиот панел на ранецот и да го користите оддел на задната страна за да ги зачувате каблите за полнење и уредот додека се полни.

Каде да го купите Xtorm SolarBooster со 14 вати?

Како што ви велам, Xtorm SolarBooster е неопходен додаток за секој lубител на животот на отворено, тој е совршен додаток за да избегнете несреќи со нашите електронски уреди додека сме на отворено, далеку од електрични мрежи и што подобар начин отколку да ја користите светлината соларни за да може да ја искористиме сончевата енергија со полнење и користење на нашите електронски уреди.

Ние разбираме дека цената што ја има, 109 евра, може да се повлече за многумина, имајќи предвид дека и други поевтини соларни панели може да се најдат на Интернет ... Но, вистината е дека технологијата зад овој соларен панел Xtorm SolaBooster ни нуди доверба кога доаѓа до полнење на нашите уреди, и секогаш кога зборуваме за прашања поврзани со батеријата, нема потреба да штедиме на трошоците. Значи, ако сакате да го искористите овој Xtorm SolarBooster, поминете низ Веб-страница Xtorm каде што можете да го купите овој нов додаток за вашите уреди.

Мислење на уредникот

Xtorm SolarBooster 14 вати
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
109,00
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Наполнете го нашиот уред со сончева светлина
 • Материјали
 • Складиран простор за полнење на кабли

Contras

 • Цената не е погодна за сите џебови
 • Димензии и вкочанетост
 • Полнењето прекинуваше во некои прилики
 • Нема надворешна батерија за да ја акумулира генерираната енергија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.