Грешката што не дозволува отворање апликации исчезна

Apple е многу даден да ги поправа работите во ажурирањата, но обично ја користи можноста да ги разбие другите на патот. Во овој случај, илјадници корисници кои ја активирале функцијата „Во семејство“ на iCloud, започнале да добиваат порака за грешка секогаш кога ќе се обидат да отворат одредени апликации. Ова предизвика непријатност кај многу корисници кои беа принудени да бараат алтернативни решенија, а тоа е дека „Епл“ го сфати тоа лесно. Во моментов Apple тврди дека ја решил „бубачката“ што предизвика појавување на оваа порака и повеќе нема да страдаат повеќе корисници. Подобро доцна отколку никогаш.

Компанијата Купертино го потврди тоа TechCrunch дека оваа досадна порака никогаш повеќе нема да им се појави на корисниците. Пораката гласно гласеше:

«Оваа апликација повеќе не е споделена со вас. За да го користите, мора да го купите од App Store »

За многумина е доцна, штетата е веќе направена, проблемот Може да се реши само со отстранување на апликацијата и повторно инсталирање од продавницата за апликации iOS. Ова е корисно за многу корисници да ослободат простор во апликации како што е Telegram, но онаму каде што сигурно не би ве забавувале е во апликации како WhatsApp кои немаат услуга во облак.

Apple објави масовно ажурирање на апликациите преку iOS App Store и лесно е како ажурирање на сите за да престанете да ја давате грешката. Можеби би било интересно да се започнат овие упатства во моментот кога започна да се појавува проблемот. Во меѓу време, Ве потсетуваме да не се вознемирувате без разлика дали ја читате пораката или ако имате невообичаена количина ажурирања во продавницата за апликации iOS, тие едноставно се поставки што Apple го спроведува за да го поправи целиот овој „хаос“. Барем е поправено релативно брзо и повеќе нема да имаме слични проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.