Грифин лансира преносен полнач за Apple Watch

слика

Долги години моравме да страдаме од траењето на батеријата на нашиот iPhone што не принуди да користиме батерии на полнење да му дадеме малку дополнителен живот на нашиот iPhone и да не биде отсечен. Иако најновите модели со поголеми екрани и подобро дизајниран оперативен систем ни овозможија да стигнеме до крајот на денот со батерија.

Apple Watch, ни нуди траење на батеријата што ни овозможува да траеме совршено цел денДури и ако е интензивен работен ден, но понекогаш, можеби ќе заборавиме да го ставиме да се полни навечер или дека денот е премногу интензивен за нашиот сакан Apple Watch.

Грифин, добро познат во светот на додатоците на Apple, штотуку ја претстави Travel Power Bank, уред за полнење на Apple Watch што ни овозможува да го закачиме на приврзокот за клучеви за да го носиме каде и да сме. Но, за разлика од традиционалните полначи, не треба да го носиме кабелот за полнење, бидејќи тој ја интегрира основата за да го изврши индукционото полнење што го користи Apple Watch. Со 800 mAh можеме да извршиме до четири последователни полнења на Apple Watch без да го наплаќаме.

Полнењето се врши со помош на микро USB кабел. Банката Power Travel ќе се појави на пазарот во текот на вториот квартал од оваа година и ќе има цена од 69,99 долари, повеќе или помалку кога треба да се претстави вториот модел на Apple Watch, така што многу корисници ќе чекаат додека не бидат сигурни дека втората верзија на Apple Watch е компатибилна со Apple Watch 2.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.