Griffin Survivor Play, случај за заштита на вашиот Siri Remote

Грифин-преживеан-игра-1

Точно на време за божиќен шопинг, доаѓа случајот со далечинскиот управувач Siri. Далечинскиот управувач што ни помага да го контролираме Apple TV и да се справуваме со видео игри е елемент за кој мора да се грижиме многу внимателно, бидејќи неговиот стаклен преден дел не е многу отпорен на удари, па додаток како овој станува скоро задолжителен. Griffin Survivor Play, кој беше претставен кратко време откако Apple TV се појави на пазарот, сега е достапно за купување директно на веб-страницата на Грифин со можност за испорака до Шпанија.

Грифин-преживеан-игра-2

Овој случај Survivor Play не може да биде сличен на оној што се користи за Wiimote, контролниот контролер на добро познатата конзола Nintendo. Гумен капак кој совршено се прилагодува на далечинскиот управувач Siri и кој освен што го штити од можни падови или удари, му дава поголема ергономија. Секој што често користел копче за управување со Apple TV веќе ќе забележи дека неговата мала големина и алуминиумската површина го прават многу минималистички дизајн, но освен што е многу деликатен, лесно се лизга од рацете. Футролата го олеснува прицврстувањето на јамката на зглобот што Apple го продава како додаток за да го користи како контролер за видео игри без ризик да го фрли на wallидот при ненадејно движење или со кабелот за полнење Молња.

Грифин-преживеан-игра-3

Griffin Survivor Play сега може да се набави од официјалната продавница на брендот во САД од по цена од 19,99 УСД, дека ако го споредиме со 89 евра што нè чини нов Siri Remote, се чини ефтино. Се разбира, на оваа бројка мора да ги додадеме трошоците за испорака во Шпанија, кои се 8 американски долари на најекономичен начин. Можеби е попожелно да почекате додатокот да стигне до Apple Store во следните неколку дена, па дури и до Amazon.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.