Грифин го претстави својот паметен производител на кафе, тостер и огледало на CES

Интернетот на нештата, малку по малку ќе остане за разлика од она што другите можат да го мислат. Автоматизацијата на домот со текот на времето ќе стане вообичаена во многу домови, но со текот на времето, оттогаш Во моментов повеќето уреди што можат да се контролираат од нашиот паметен телефон се релативно скапи и во многу наврати тие не ја компензираат употребата што можеме да ја искористиме. Фирмата Грифин ја позајми својата нова линија производи на Електронскиот саем за потрошувачи што деновиве се одржува во Лас Вегас, како и секоја година, и во кој можевме да ја видиме нејзината нова палета на интелигентни производи, вклучително и производител на кафе, тостер и огледало.

Поврзаниот кафемат, чија цена ќе биде 99,99 американски долари, е уред со Bluetooth кој работи преку апликацијата на компанијата со која можеме наполнете до 12 кафиња без полнење на уредот, било да е тоа вода или кафе. Е биде достапен во вториот квартал од годината.

Го наоѓаме и Поврзаниот тостер, кој како што сугерира неговото име, е тостер кој ќе има иста цена од 99,99 американски долари кога ќе се појави на пазарот, исто така, во вториот квартал од оваа година. Тостерот, со два слота, ни овозможува да ја прилагодиме точната температура на која сакаме да правиме тост, некои поставки што можеме да ги зачуваме за секој од членовите на куќата.

Поврзаното огледало е најамбициозниот уред на компанијата, огледало кое има цена од 999,99 УСД и тоа ќе пристигне на крајот на оваа година. Ова паметно огледало е поврзано со различните уреди на компанијата што ги дистрибуиравме низ целата куќа за да ни покаже температура, време, информации за сообраќајот, временска прогноза како и пораки со информации што уредите на компанијата можат да ги испраќаат компанија што ја користиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.