Грифин претставува случај за заштита на скапиот Siri Remote

Грифин-преживеан-игра-1

Кога имаше само неколку дена на пазарот, имаше неколку корисници кои за жал претрпеа несреќа со новиот Siri Remote. Овој уред покажа дека има неверојатна кревкост и при првото менување на надворешното стакло на контролните прекини, оставајќи контрола како да ја газил камион.

Одењето во Apple Store за да го замени е остварливо, бидејќи цената на овој уред е скоро 89 евра. За да се обидеме да избегнеме случајно паѓање на уредот, Apple ни нуди далечинска јамка, лента за прицврстување на далечинскиот управувач до нашиот зглоб, но освен ако не го користиме постојано, не го гледам тоа како практично решение. јаболко-ТВ-42

Од друга страна, идејата на Грифин да создаде покритие, во најчист мобилен стил, Идеално решение е да можеме да го напуштиме Siri Remote каде и да сакаме без да претрпи опасност да падне на земја и да се скрши. Случајот Griffin Survivor Play сега е достапен директно на веб-страницата на производителот и исто така ни нуди испорака директно во Шпанија. Совршен подарок за корисниците кои веќе уживаат во овој уред што се појави на пазарот пред нешто повеќе од еден месец.

Она што е највпечатливо во случајот е тоа Ни нуди слика многу слична на Wiimote на конзолата Nintendo. Ако веќе го купивме далечинскиот управувач и сакаме да го користиме со овој случај, нема да најдеме никаков проблем, што гарантира дека за време на лансирањето на акциона игра, уредот не пука кон вазна или не се исфрли од нашата прозорец во дневната соба.

Цената на овој случај е 19,99 долари, многу пониско од Siri Remote И, тоа никогаш не боли, особено затоа што е далечински управувач толку мал што може да се лизне каде било на софата и кога ќе го барате, сигурно ќе заврши на подот со ризик што го носи ова.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Шон_Гц dijo

  WAUUHHH !!! САМО ГО ОБЈАВИВААТ ВЕСТИТЕ И СО ИСТО ЈА НАПРАВИВ НАБАВКАТА !! НАБАВКАТА Ми се чини СОВРШЕНА И ЦЕНАТА Е МНОГУ ДОБРО, ЗА КОГА ВРЕДИ МАНДИТО, СЕГА СЕКОГАШ ГО ОДАМ ДА НЕ ГО КОРИСТАМ, ВО СЛУЧАЈ ОЧНИЦИ xD Дури и на релативата што ја реков Хахаха затоа што Е МНОГУ ФРАГЛИВ !! И ОЧЕКУВАЈТЕ ДА ТРГНУВААТ ПОКРИВАЧКА, И ВАЛААА !! ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА ОВАА ВЕСТ, НАРАЧКАТА СО ГОВОР
  П.С: ГЛЕДАМ МНОГУ ВАПО СТИЛОТ НА ПОКРИВАТА И КАКО ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕКА Е ДОБРО ПОСОБНО, МНОГУ КОЈ ВИК, САЛУДОССССС

 2.   Шон_Гц dijo

  Ја користам оваа можност да видам дали некој може да ми помогне, дека не можам да ја користам далечинската апликација или да ја користам емисијата, но ова е само со iPhone бидејќи мак-книгата прави Airplay, јас го имам Apple TV поврзан на Ethernet и ништо, ниту апликацијата iPhone Remote ниту Airplay d iPhone работи, јас го исклучувам етернетот и го оставам на Wifi и СЕ работи! Те молам, би сакал да го оставам сомнежот, ако морам да го имам преку Wi-Fi, а не од Ethernet! Грацијаиасс

  1.    Jimими iMac dijo

   Дека ве чинеше со трошоци за испорака, претпоставувам дека за Шпанија.