„Грабката“ на iPhone 14 Pro Max филтрирана во слики

Камери на iPhone 14 Pro

Сегашните модели (iPhone 13 Pro и 13 Pro Max) веќе имаат значителна „грпка“ за да можат да ги вградат леќите на камерата што Apple одлучи да ги вклучи, сепак, тие можат да бидат мали во споредба со она што се очекува во iPhone Pro Max 14 според најновите протечени фотографии.

И тоа е дека, според сликата што е протечена, се очекува тоа „грбката“ на камерата на следниот iPhone 14 Pro Max е онаа која најмногу зафаќа и која Apple ја има инсталирано во своите предводници. Новата протечена фотографија на прв поглед покажува колку е истакната во споредба со актуелниот iPhone 13 Pro Max.

Сите модели на iPhone 14 се очекува да имаат подобрувања на нивната широкоаголна камера, но, гледајќи ги овие најнови слики и најновите гласини, се очекува дека Промоделите исто така имаат значителни подобрувања на телескопската камера. 

Како што коментираат аналитичари како Минг-Чи Куо, iPhone 14 Pro ќе опреми камера од 48 Mpx, подобрувајќи ги сегашните 12 Mpx покрај можноста за снимање во 8К. Новата камера исто така ќе има можност да снима 12 Mpx благодарение на процесот познат на англиски како пиксел-бининг кој ги спојува информациите од помалите пиксели за да формира „супер-пиксел“ за да ја подобри чувствителноста во средини со слаба осветленост.

Сето ова го принудува Apple да постави поголема „грпка“ на своите уреди како што е прикажано на сликата што ја протече @lipilipsi на неговиот Твитер. покажувајќи а значително зголемување наспроти тековниот iPhone 13 Pro Max (десно од сликата). Ова е во согласност со протекувањето на рендерите што се случија во февруари, каде што беше наведено дека ќе ја зголеми својата големина од 3,16 mm на сегашниот iPhone 13 Pro Max на 4,17 mm. Исто така, дијагоналата на грпка исто така би се зголемила за 5%.

Видовме како големината на камерата во нашите уреди се зголемува од година во година и, откако ја видовме некое време, се навикнавме или изгледа дури и мало кога ќе го споредиме со други модели. Сигурно и овојпат не е ништо поразлично и се правиме до која било големина што Apple ќе реши да ја вгради во нашата нова „грпка“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.