Дали сакате вашата камера на iPhone да има 20,2 MP? Обидете се со DxO One

dxo-еден-iPhone

Иако не е прв пат во нашиот блог да го искористиме моделот на iPhone за да објасниме дека она што најмногу смета кога станува збор за фали со камера не е мегапиксели, Вистината е дека има корисници кои претпочитаат да продолжат со тезата или, од која било причина, тие би сакале да уживаат во камера што снима поголеми снимки. Во овој случај, дури и ако не е официјално од Apple, ние го имаме решението. И не, како што само ти реков, не станува збор за интеграција на база од 20,2 пратеници во следниот iPhone 6s.

Она за што зборуваме денес е токму додатокот што можете да го видите на овие линии. Тоа е за DxO Еден дека можете да се поврзете директно со вашиот iPhone. Неговата функција е да интегрира камера способна да снима слики што достигнуваат до тие астрономски фигури и кои можете, дури и ако сакате, да ги печатите во формат на постер. Се разбира, за разлика од другите поосновни паметни телефони кои вклучуваат камери со многу пратеници, во овој случај, вие ќе уживате во најдоброто од можноста да снимате големи фотографии и во најдобар квалитет благодарение на карактеристиките на оптиката на iPhone.

Додатокот за камерата, кој се поврзува директно со вашиот iPhone со осветлување, има и природна апликација со која може да се извлече максимум од него. Во исто време, за оние кои сакаат да ги знаат сите технички детали, треба да се напомене дека DxO Еден Доаѓа со: шест леќи со максимална бленда од 1/8 и минимум f / 11. Можете да снимате слики во .jpeg, .dng и сопствени формати на компанијата. Исто така, можете да снимате видеа со 1080p / 30fps во формат .MOV. ISO може да се прилагоди помеѓу вредностите од 100 и 51200 и брзината на блендата помеѓу 1/8000 и 15 секунди.

Што мислите за овој додаток за да извлечете максимум од камера на вашиот iPhone?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   пилиново dijo

  Вистината е дека пазарот е полн со додатоци, но ... за што треба да размислиме е колку се навистина важни мегапикселите? Ова го велам затоа што овој ценет DxO One чини околу 650 евра, тоа значи скоро нов iPhone.

 2.   Fer dijo

  Каков апсурден предмет. Sony QX10 го прави тоа и многу и чини 150.