AirPods Max 2 може да оди на контроли на допир

AirPods Макс

Многу се зборуваше за нив, но тие беа бавни да се видат. AirPods Max, најпремиум слушалките од момците од Купертино, пристигнаа да ги задоволат повеќето аудиофили. Слушалки со лента за на глава со висок аудио квалитет и со сите предности што веќе ги најдовме во малите верзии на AirPods. Денес ги добиваме првите промени кои ги AirPods Макс: тие би ја оставиле дигиталната круна за да одат на контролите на допир… Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

И тоа е дека сè мора да се каже, правењето промени на слушалки од 629 евра е ризична задача. Мора да ја оправдате промената на премиум слушалките за нов модел, што веќе ви велам дека е невозможна задача затоа што овие што ги имате одлично си ја вршат (и ќе ја вршат) својата функција. Затоа се чини дека Apple размислува за редизајн на своите Max слушалки. Овие тие пристигнаа со Дигитална круна на Apple Watch (изгледа дека имаа многу), дигитална круна што го спасува чувството на аналогно аудио иако ја има заменката на зборот «дигитални„. И се чини дека токму овој има денови одбројани.

Според медиумот Patently Apple, задолжен за анализа на сите патенти кои се регистрирани на името на Купертино, Apple би патентирал нови AirPods Max со површина чувствителна на допир, нешто што многу добро функционира во AirPods за во уво на компанијата. . Во овој случај, наместо да се допира со притисок како кај другите AirPods тие би се одлучиле за малку поголема чувствителност, како чувствителна област погодна за препознавање гестови, Дали се сеќавате на рулетот за iPod? допир го контролира тоа би го олеснило прескокнувањето песни, повикувањето на Siri или зголемувањето или намалувањето на јачината на звукот. Промени кои ќе дојдат или не, останува само да почекаме. И ти би го смениле вашиот AirPods Max? Ве читаме... 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.