Датуми танцуваат за настанот iPhone 13

Гласините мора да се земат со зрно сол и во оваа смисла она за што зборувавме во последните недели е дека датумот на претставување на новите модели на iPhone 13 би можел да пристигне порано од очекуваното поточно на почетокот на истиот месец септември.

Отпрвин се шпекулираше дека можниот датум за лансирање на новиот модел на iPhone на Apple ќе биде помеѓу втората или третата недела од следниот месец, но новата гласина покажува дека би можеле да имаме презентација на уредот следниот вторник, 6 септември и почеток на продажбата на 10.

Танцот на урмите е константна недели пред настанот

Има с and помалку нови модели на iPhone што треба да се претстават и затоа бројките варираат според еден или друг аналитичар. Во овој случај и за сите оние кои сакаат да го имаат iPhone 13 во своите раце, колку побрзо го претстават, толку подобро, за да можат побрзо да го купат терминалот. Како и секогаш, додека фирмата официјално не го објави датумот, треба да чекаме, но сега с everything покажува дека би било долго порано од очекуваното и првата недела би можеле да ги видиме тие нови iPhone 13 mini (5,4 инчи), iPhone 13 (6,1 инчи), iPhone 13 Pro (6,1 инчи) и iPhone 13 Pro Max (6,7 инчи).

Во секој случај, мора да бидеме трпеливи и да почекаме уште малку додека не се потврдат датумите. Лично, не ми е јасно дека првата недела од септември е време да ги претставиме овие нови модели, но сега логистиката на покани, медиуми и други веќе не е толку комплицирана бидејќи настаните се изведуваат без јавни или поканети медиуми, тие можат започнете со стриминг кога тие сакаат ... Наскоро ќе видиме што ќе се случи и кој беше во право за Датум на објавување на iPhone 13.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.