Дванаесет јужна книга, премиум случај за вашиот iPhone

Откако пробав многу куќишта за сите модели на iPhone што ги имав (бидејќи iPhone 4 веќе има неколку) можам да кажам дека има ефтини футроли кои траеја многу малку, добри случаи кои ја исполнија нивната мисија, а потоа има оние случаи. дека навистина се за inубувате во оние од кои никогаш не се заморувате и дека, кога ќе го отстраните вашиот iPhone за да ставите друг, ги чувате во фиока добро видлива затоа што знаете дека наскоро повторно ќе ги користите. Ракавот „Дванаесет јужни книги“ спаѓа во втората група и тоа го прави и на видно место. Вистинска кожна футрола со поинаков изглед, која не останува незабележана од никого, што го штити вашиот iPhone и што служи и како паричник и поддршка. Можете ли да побарате повеќе?

Книга-книга-03

Случајот што го анализираме во прегледот е конкретно црниот модел за iPhone 6 Plus. Го имате и на располагање за iPhone 6 и исто така во кафеава боја. И двата модели се практично идентични, иако моделот iPhone 6 Plus има внатре еден слот за картичка (вкупно пет) од iPhone 6, поради очигледните разлики во големината. Направени се со врвна кожа, а нивната внатрешност е многу добро завршена, дури и да се грижат деталите за слотовите за картички, чиј раб е зашиен за да се спречи времето да го оштети случајот таму. Слотовите се повеќе од широки за да соберат кредитни картички, лични карти или која било визит-картичка. Исто така, има друг оддел за поставување сметки.

Книга-книга-06

Дизајнот на корицата е многу оригинален. Такво нешто нема да најдете на пазарот, и секако секој што ќе го види случајот ќе го забележи. Во вашата рака или на масата, iPhone ќе изгледа како стара книга. Материјалите и цртежите внимателно се стареат И никој не би претпоставил дека внатре во таа кожна обвивка е iPhone.

Книга-книга-04

Навлаката е обемна, очигледна е. И уште пообемно ако ставите картички и сметки во одделите за внатрешни работи. Она што на почетокот може да биде незгодно, станува целосно неважно кога ќе го сфатите тоа Носењето на овој случај со вашиот iPhone не ви овозможува да го носите паричникот. Не мора да чекате за да можете да го користите Apple Pay за да можете да го оставите паричникот дома, бидејќи со кутијата BookBook ќе носите сè што ви треба со вас. И не грижете се затоа што нема проблем во носењето на вашите кредитни картички со вашиот iPhone, тој мит дека магнетните ленти на картичките се избришани е целосно лажен. IPhone-от нема никаков магнет што може да го направи тоа, заборавете го, исто така можам да го потврдам од моето искуство.

Книга-книга-08

Како и да е, без во одреден момент да сакате да направите без кожен капак, можете да го направите со едноставно движење. Лизнете го вашиот iPhone странично и тој ќе се појави заедно со пластична обвивка што го штити, оставајќи го капакот од кожа раздвоен. Не треба да го носите целиот случај дома или да го оставате iPhone со вашите кредитни картички и пари со вашите деца. За секунда и без никаков напор ќе можете да ги одделите двете парчиња од куќиштето и да го чувате вашиот iPhone, да, сè уште заштитен.

Книга-книга-07

Ако наместо да го лизнете iPhone малку лево, ќе го лизнете малку повеќе, она што ќе го добиете е тоа случајот станува штанд за да можете да го ставите вашиот iPhone на маса и удобно да уживате во филм. Многу разноврсна футрола, со многу посебен и внимателен дизајн, и со врвен квалитет на материјали, квалитети што се рефлектираат во неговата цена: 54,90 €. Цената е иста за двете достапни големини и бои. Патем, ако ви се допаѓа овој дизајн на корици, имате и други од истата колекција за iPhone 4 и 5, iPad и MacBook што можете да ги видите на официјалната веб-страница на Дванаесет Јужна.

Мислење на уредникот

Дванаесет јужни книги
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
54,90
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Многу оригинален и внимателен дизајн
 • Квалитетна кожа
 • Многу уредни завршетоци
 • Хоризонтален држач за iPhone
 • Можност за отстранување на капакот и чување само на заштитната обвивка

Contras

 • цена
 • Гломазна особено ако вметнете картички

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алекс dijo

  Овие спонзорирани написи се малку одвратни / извини. Јас сериозно размислувам да не те следам. Од наклонетоста. Поздрав

  1.    Луис Падилја dijo

   Не е спонзорирана врска, таа е моја насловна страница и ја носам секојдневно затоа што ми се допаѓа, и ја изразувам во прегледот. Ако не го споделувате моето мислење, тоа е за почит, но никој не ми плати на мене или на блогот евро за да го кажам тоа што го велам.

  2.    Себастијан dijo

   ти си тој што е одвратен / тажен, и сите што доаѓаат само тука да критикуваат, направете ни услуга и излезете од овој форум! 🙂

 2.   Френк dijo

  Па, што сакате да кажам со таа книга во ваши раце, изгледате како катехист, АМИН

 3.   Тик__Так dijo

  Вистината би била добра, но за жал тука ако видат дека имате iPhone ќе ви го украдат.
  Сега ако видат безбеден напад iphone + пари или xD картички

  1.    Manuel dijo

   Каде живееш ???

 4.   Алваро dijo

  Во Кина има ист тип за 5 долари и подобар квалитет.
  Не мислите дека преценувате покритие.
  Пффф ...

  Поздрав ..

 5.   АлексВулк dijo

  Ако 6+ е веќе мртва, со случај од таков калибар, практичноста веќе е на теренот. Вистината е дека овие типови на случаи, без оглед на моделот на iPhone, гледам незгодно, освен тоа колку не се најдобро заштитени , алатка -4

 6.   Хозе dijo

  Проблемот со случајот е што тој нема заштита на основата. Честа грешка во многу случаи. Вклучувајќи ги и јаболковите. Навистина ми беше тешко да најдам корица / книга со целосна заштита. Без оваа дополнителна заштита, мобилниот телефон лесно се гребе во основата. Јас тоа го кажувам од искуство!