Дванаесет преглед на Јужна фермата: стој и полнач за твоите слушалки

фермата-02

Елиминирањето на каблите од нашите уреди има цена: треба да ги наполните. Слушалките се јасен пример за ова, и во зависност од автономијата, процесот на полнење може да биде доста досаден. Што би помислиле на приклучок за полнење каде што можете да ги оставите кога не ги користите и дека во исто време батеријата се полни? Ова постои долго време за нашите паметни телефони е нешто што во моментов не преовладува со слушалките, но Дванаесет југ се осмели да го реши со својата поддршка на Фермата, што освен што служи за поставување на вашите слушалки додека не ги користите ви овозможува да ги полните, и не само тоа, туку има и друг USB излез за да поврзете друг уред, па дури и мал држач за најмалите слушалки.

фермата-05

Како и секој производ од „Дванаесет југ“, штандот „Фермата“ има дизајн и материјали со врвен квалитет. Алуминиумската основа е доволно голема и тешка за да може лесно да држи слушалки од која било големина, и иако не се прилагодува по висина, не треба да имате никаков проблем со кој било модел. Алуминиумскиот врат завршува и во парче подметната кожа каде да ја поставите лентата за глава на слушалките. Комплетот е беспрекорен, а мат црната боја изгледа одлично на секоја работна маса. Ако сакате повеќе да одговара на вашиот алуминиумски iMac или MacBook, можете да се одлучите за сребрената опција, исто така достапна.

фермата-01

Изненадувањето на овој штанд е на задната страна. Совршено скриен во јарболот наоѓаме гумен кабел што можеме да го отстраниме и има реверзибилен приклучок за microUSB. Да, нема да мора да погодите (и да ја пропуштите) правилната позиција за да го поврзете кабелот со вашите слушалки, стрorque Twelve South го направи она што другите не го мислеа со години, реверзибилен microUSB конектор што е задоволство за оние од нас кои го мразат овој незгоден приклучок. Кога не го користите, скријте го на вратот до следниот пат кога ќе ви треба. Кабелот е покриен со многу флексибилна гума што ви овозможува да го поместите доволно за да го поврзете со која било слушалка, каде и да е приклучокот за полнење. Плус, можете дури и да го користите малиот држач (може да се отстрани) за да закачите жични слушалки, па дури и да ги наполните.

фермата-04

Основата вклучува уште едно изненадување: USB конектор за приклучување на друг кабел за полнење за вашиот iPhone, Apple Watch или iPad. Можете да ја искористите поддршката на Fermata за да наполните два уреди истовремено, чиста ефикасност. Можеби во основата е единствената негативна точка на оваа поддршка, бидејќи користените материјали се гумени и се чини дека не се многу во согласност со останатите, покрај тоа што лесно акумулираат нечистотија. Се разбира, тоа е целосно анти-лизгање.

фермата-03

Дефинитивно се соочуваме со идеална поддршка за вашите слушалки со Bluetooth што ви овозможува да ги полните додека не ги користите, и дека можете да го користите и како полнач за друг уред, идеален за други додатоци на брендот, како што е основата HiRise за iPhone. Идеален подарок за овој Божиќ што можете да го најдете на страната на Дванаесет Јужна за цена од 79,99 УСД. Се надеваме дека нема да потрае долго за да стигнат до другите онлајн продавници како Амазон.

Мислење на уредникот

Ферма од дванаесет југ
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 79,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Комуналност
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Квалитетни материјали и завршница
 • Тешка, нелизгава основа
 • Реверзибилен полнач за microUSB
 • USB приклучок за полнење на друг уред
 • Кука за мали жични слушалки
 • Ви овозможува да ги завиткате каблите околу основата
 • Лесно склопување

Contras

 • Подлога од гумена основа што собира нечистотија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.