Дванаесет јужни летала, совршено решение за користење на Bluetooth слушалките насекаде

Слушалките со Bluetooth имаат огромни предности во однос на конвенционалните жични слушалки со 3,5 mm конекција, но понекогаш го наоѓаме недостатокот што на плеерот му недостасува оваа безжична врска. Можеби изгледа лага дека ова се случува денес, но спортски сали, автобуси, возови или авиони сè уште го користат овој тип на врска за своите системи за забава, да не ги спомнувам другите типови на плеери, како што се телевизорите, па дури и iPod nano или смената што многумина од нас сè уште ги имаат.

Тоа е во тие прецизни моменти кога ќе ги соберете вашите нови AirPods и изгледате глупаво. Некогаш оваа безжична конекција ќе дојде на овие места, но засега немаме друга алтернатива користете конвенционални слушалки или користете адаптер како што е AirFly од Дванаесет југ, додаток, едноставен и практичен, што ги решава сите овие проблеми со еден чекор.

Со помала големина од таа на AirPods кутијата (особено потенки), овој мал додаток е одговорен за собирање на аналоген сигнал на кој било уред со излез на слушалки и трансформација во Bluetooth сигнал за да може да користи какви било слушалки компатибилни со овој безжичен технологија., како AirPods. Држете го копчето AirFly за да го ставите во режим на врзување, ставете ги слушалките во истиот режим и тие автоматски ќе се спарат без проблеми. Оваа операција ќе треба да ја извршите само еднаш, бидејќи AirFly ќе ги зачува слушалките во меморијата за да не мора да ја повторувате операцијата.

Иако има автономија до 8 часа, ако уредот има USB излез, ова нема да биде проблем бидејќи може да го имате поврзано додека се полни, нешто што е идеално на пример да го користите со вашиот телевизор и да заборавите на полнење со тоа што ќе го поврзете на кој било USB од истиот. AirFly исто така вклучува сè што ви треба: cableек кабел, USB до microUSB кабел и торба за носење за секогаш да го носите со вас.

Мислење на уредникот

Иако веќе постојат слични решенија на пазарот, многу малку имаат мала големина и перформанси на AirFly. Со автономија до 8 часа и многу едноставна конфигурација, овој мал додаток од Twelve South ќе ви овозможи да уживате во вашите AirPods или кои било други безжични слушалки во оние места каде што ја немате оваа поврзаност: спортски сали, возови, авиони или автобуси . Или можеби само сакате да ги користите AirPods со вашиот телевизор што нема Bluetooth. За 44,99 € можете да го набавите директно од Амазон Шпанија en овој линк.

Airfly
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
44,99
 • 100%

 • Airfly
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Мало и со сè што ви треба во мала торба за носење
 • Лесно се поставува
 • До 8 часа автономија

Contras

 • Нема индикатор за батерија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јмд dijo

  Bluetooth слушалките не можат да се користат на авиони.

  1.    Луис Падилја dijo

   Лажно, самата Иберија на својата страница јасно кажува: https://www.iberiaexpress.com/informacion-general/informacion-pasajero/en-el-avion/dispositivos-electronicos

   Веќе има многу малку компании кои не ви дозволуваат да користите слушалки со Bluetooth, огромното мнозинство го прави тоа.