Два нови знаци дека iPhone 9 паѓа

iPhone 9

Доживуваме исклучителна ситуација ширум светот, поради среќната пандемија на коронавирусите. Apple ги затвори скоро сите свои физички продавници ширум светот, освен во Кина. Гласините укажуваа на Воведни од Apple на крајот на април, но тој никогаш не стана официјален и оваа можна презентација на нови производи беше откажана.

Со ваква панорама, гледаме како компанијата лансира нови производи за продажба на својата веб-страница без претходно известување, како што е новата iPad Pro или MacBook Air, со ноќна и предавничка. Било кој ден од овие, ќе станеме наутро и ќе видиме дека новиот iPhone 9 ќе биде на продажба во веб-продавницата. Две други откриени препораки укажуваат на тоа дека изгледот на новиот буџетски iPhone е неминовен.

Првиот навестување е повикување на позицијата на iPhone 9 што е откриено на веб-страницата на кинеската електронска продавница JD.com. Референцата на овој нов уред ја покажува сликата на мобилен телефон покриен со крпа, како да е представуван нов автомобил на автомобил на саемот за автомобили. Според нивните спецификации, тие го нарекуваат iPhone 9 (SE 2) и само означува дека е компатибилен со 4G, а не со 5G и дека има приклучок за молња. Фактот дека JD.com веќе го има наведено, значи дека неговото ослободување е неизбежно.

Втората референца ловена на Интернет доаѓа од веб-страницата на Веризон, северноамерикански оператор за телефон и интернет .. Упатството за iPhone 9 се појавува во списокот на паметни телефони што се достапни за избор со нивните планови за мобилни телефони. Едноставен број во список што не помина незабележано, и тоа не е грешка, бидејќи денес е додаден на списокот со iPhone-и што претходно ги имаше

Можеме да го видиме во продавниците на телефонските оператори

Точниот ден сè уште не е познат, но вистината е дека тој е пред пад. Значи, ќе ја гледаме веб-страницата на Apple за да видиме дали се појавува на продажба. Вистината е дека дури и со Apple Store затворени, телефонските продавници во нашата земја се отворени со закон за декрети, па можеме да одиме на една од нив да го видиме новиот терминал кога ќе се појави во продажба и тие ќе започнат да добиваат терминали.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.