ApexTech PXN-6603, ергономски MFi контролер за вашиот iPhone и Apple TV 4

Контролер на MFi ApexTech PXN-6603 Не можеме да кажеме дека денес iOS е отворен оперативен систем, но работите одамна беа многу полоши. Две години, корисниците на iPhone или iPad можат, без jailbreak, да користат контролери за играње видео игри, нешто што доби важност со доаѓањето на четвртата генерација на Apple TV. Веќе има неколку Далечински управувач за MFi квалитет, но веројатно е дека PXN-6603 од ApexTech подобра вредност за парите од многу други на пазарот.

Што можеме да кажеме за дизајнот на PXN-6603? Па што многу личи на контролорот Xbox, омилен од многу гејмери. Всушност, дистрибуцијата на аналогните стапчиња е исто, т.е. десниот е во делот што е најблизу до нашата рака, но левиот дел е во далечниот дел или каде што Sony Dualshock има пресек.

ApexTech PXN-6603 има свој штанд за iPhone

ApexTech PXN-6603

Што се однесува до копчињата, го имаме истото достапно како и во кој било друг умерено важен далечински управувач:

 • Лево и десно аналогно стапче.
 • Пајак лево.
 • Копчиња A, B, X и Y.
 • Четири копчиња на предната страна, од кои две се чувствителни на притисок.
 • Копче за пауза (како «Избери»).
 • Копче за Bluetooth.
 • Копче за вклучување / исклучување.

Овој предлог на ApexTech има и нешто што Steelseries Nimbus не го вклучува тоа encontramos во продавницата на Apple: а поддршка што ќе ни овозможи да го поставиме нашиот iPhone и играјте како да е преносна конзола, заштедувајќи ги логичките растојанија. Оваа поддршка може да изгледа како незначителен детал, но сигурно не го мислите истото ако требаше да играте со вашиот iPhone на бутовите со контролорот на ниво на градите за да не го покриете дејството со вашите раце.

ApexTech можеби нема иста репутација како Steelseries, но вашиот PXN-6603 работи со iOS 7 или подоцнежни уреди, четвртата генерација на Apple TV и исто така е компатибилен со уреди со Android, иако за да го користите со овие типови уреди треба да внесете некои кодови што треба да се побараат од марката. Покрај тоа, таа има и цена од 49,88 € и е достапен во црно-бело.

ApexTech PXN-6603 | Comprar.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фелип dijo

  Здраво, како успеавте да контактирате со брендот на далечинскиот управувач за да побарате кодови за да може да работи со андроид? Не можам да најдам никаква е-пошта на вашата страница, ви благодарам.