PlugBug Duo, неразделен придружник на вашите патувања

Сигурно повеќе од еднаш сте се прашувале зошто во хотелите има толку малку продажни места. вашиот лаптоп, вашиот iPhone, вашиот Apple Watch, вашиот iPad ... со количината на електронски додатоци кои не придружуваат во движење Несфатливо е што многу сместувачки капацитети имаат еден приклучок.

Twelve South сакаше да го реши овој проблем и објави втора верзија на својот познат PlugBug и Со новиот PlugBug Duó можете да го полните вашиот лаптоп и уште две други додатоци користејќи еден приклучок и полначот за вашиот MacBook или MacBook Pro. Овој генијален додаток е придружен и со адаптери за сите приклучоци што можете да ги најдете низ целиот свет. Подолу ви го покажуваме.

Единствен приклучок за полнење на сите нив

На моите патувања обично носам полнач со неколку УСБ-а со мене, бидејќи во повеќе од една прилика наидов на сместување во кои имаше само еден приклучок за да можам да ги наполнам своите уреди. Но, што ако го земам и мојот MacBook? Проблемот веќе немаше можно решение и мораше да се врти наизменично за да се наполни.

Ова е токму проблемот што PlugBug Duo сака да го реши. Полнач со два USB (2.1A и 1A) што благодарение на генијалниот механизам Може да се комбинира со вашиот полнач за MacBook или MacBook Pro, а со еден приклучок можете да полните до три уреди наеднаш. Компатибилен е со сите сегашни полначи за лаптоп на „Епл“, покрај „Магсафе 2“, „Магсафе“, па дури и полначот „Ајпад“ од 12W.

Покрај тоа, благодарение на различните адаптери вклучени во кутијата, можете да го користите во приклучоците на САД, Канада, Јапонија, Велика Британија, Европа, Австралија и Кина. Сите ваши патувања ќе бидат покриени со еден додаток. Потребна ви е само торба за носење за да ја чувате, нешто што беше вклучено во оригиналниот PlugBug.

PlugBug Duo може да се користи како самостоен полнач. Малку поголем од полначот MacBook 12, Неговите две USB-а ќе ви овозможат брзо полнење на iPad или iPhone со помош на 2,1A, или iPhone, Apple Watch или AirPods на конвенционален начин со употреба на 1A.

Мислење на уредникот

PlugBug Duo е подобрување на оригиналниот модел издаден пред неколку години од Twelve South. Идеален (скоро неопходен) за оние кои патуваат многу во друштво на својот лаптоп и други додатоци на Apple, тој е способен истовремено да полни до три уреди, вклучително и вашиот MacBook или MacBook Pro. Неговиот сет штипки за различни земји комплетира комплет со многу интересна ценаАко земеме предвид дека само приклучоците го чинат Apple околу 35 €. PlugBug Duo може да се најде на Амазон за 54,99 €.

Приклучете го Bug Duo
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
54,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Полнач за три уреди истовремено
 • 2,1 USB-то за брзо полнење
 • Компатибилен со сите полначи за лаптоп на Apple
 • Адаптери за приклучоци во сите земји
 • Можност да се користи самостојно

Contras

 • Без торба за носење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.