Дневно - патека за iPad Pro

Ако ги слушнеме гласините, „Апликациите“ би можеле да лансираат нова тастатура за следниот „iPad Pro“ што ќе вклучува патека за следење, како онаа на MacBook Air и Pro. Дали ова значи уште еден чекор во пристапот на iPad Pro кон Macs? Иако многумина инсистираат на оваа потреба, тоа е нешто што нема никаква смисла, и во кое се сомневам дека Apple го вклучува во своите планови.

Во овој (скоро) дневен подкаст ќе зборуваме за важни вести што се случуваат веднаш, но и за интересни теми. Twitterе имаме активен хаштаг # podcastapple во текот на целата недела на Твитер за да можете да нè прашате што сакате, дајте ни предлози или што и да ви падне на ум. Сомнежи, упатства, мислење и преглед на апликации, што било има место во овој дневен подкаст, за кој сакам да бидам што поблиску до вас, слушателите.

Потсетуваме дека ако сакате да бидете дел од една од најголемите заедници на „Епл“ на шпански, внесете го нашиот телеграмски разговор (линк) каде што можете да дадете свое мислење, да поставувате прашања, да коментирате вести итн. И тука не наплатуваме за влез, ниту се однесуваме подобро кон вас ако плаќате. Ви препорачуваме претплатете се на iTunes en iVoox o en Spotify така што епизодите се преземаат автоматски штом се достапни. Дали сакате да го слушнете токму тука? Па, веднаш под вас го имате играчот да го стори тоа. Може да не следите и на нашиот блог (линк) и на нашиот канал на YouTube (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.