Изненадување! Apple може да го додаде брзиот полнач во кутијата на новите iPhone-и

И ова е едно од барањата кои беа најмногу забележани со лансирањето на iPhone 8, 8 Plus и iPhone X, бидејќи брзиот полнач не е додаден во кутијата на овие модели. Најновите гласини и протекувања објавени од MacOtakara упатуваат на доаѓањето на овие полначи со Кабли USB-C до молња за следниве модели на iPhone.

И ова би било уште едно од изненадувањата што Apple ни ги подготви со новите модели на iPhone и не, не зборуваме за конекторот на iPhone, туку за кабелот за полнење. Ова би било убаво за оние кои веќе имаат понов Mac што би можеле да поврзуваат iPhone телефони без да купат дополнителен кабел или центар, но најдобро би било кога USB C би бил приклучок за сите производи на Apple (што се сомневаме дека ќе се случи на iPhone-и) и стандардизира сè.

Со овој нов конектор ќе преминеме од 5W до 18W за полнење

Што несомнено ќе биде интересно за оние кои сакаат или треба брзо да се вчитаат на iPhone. Од друга страна, важно е да се каже дека не е секогаш потребно брзо полнење на уредот (ноќе додека спиеме) и во тие случаи најдобро е да имате друг полнач со помала моќност, иако нема ништо документирано дека е лошо секогаш да се вчитува брзо Iphone.

Важно е тоа овој полнач би бил USB-C до Lightning и сè би било вклучено во кутијата на уредот, нешто што ќе ги цениме сите што се пожалија во нивниот ден да видат дека брзото полнење беше „промовирано“ во новиот iPhone, но не беше додаден полнач за тоа ... seeе видиме што се случува во септември, но за Штом се чини дека новите iPhone телефони ќе ги имаат овој полнач и кабел вклучени во кутијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хари dijo

  Ве молам ... Изненадувањето беше што не беше вклучено во iPhone X или iPhone 8.
  Ова е нормално и што требаше да биде од самиот почеток.