Додаток за iPhone за нарцисоидно селфи од стилистката на Бијонсе

Кутија за iPhone

Иако конечно не стана збор на годината, мора да се каже дека селфињата од оваа 2015 година дадоа многу. Направено од познати личности, од непознати луѓе, со оброци, забави, па дури и додавање малку повеќе перспектива со веќе популарниот стап за држење на мобилниот телефон, сè што има врска со тој термин се чини дека е мода без датум на истекување. И токму тоа сигурно помислил стилистката на Бијонсе при лансирање на додаток што според него, ќе го направи вашиот најдобар во светот.

Всушност, самиот додаток е крајна глупост и колку што е стилистката на Бијонсе, имам сомнежи за неговата ефикасност. Тоа е случај за iPhone кој свети околу својот раб како што гледате на сликата. Тоа потсетува на оние соблекувални на theвездите од 80-тите кои денес можат да бидат колекционерски предмети или вистински лепак, во зависност од тоа како гледате на тоа. Вистината е дека таа веќе е на пазарот и е нејзина цената е ништо помалку од 79,99 $. Компатибилен е со iPhone 6s и iPhone 6 и особено со корисници со многу нарцизам.

Креаторот на додатокот ветува дека оваа футрола за iPhone ќе светне кога и да посакате да направите селфи со вашиот мобилен телефон со цел да постигнете идеално светло за излез без никакво ретуширање. Всушност, има до три различни режими на светло што треба да се применат во зависност од случајот: топла, ладна и силна светлина. Од моја гледна точка, додаток глупост, но сигурно со тоа што е славно и бум на селфи фотографии, стилистката на Бијонсе успева да направи добра деловна активност околу телефонот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Kyro dijo

  Овие типови светла се користат и денес во разни соблекувални затоа што нивната светлина пропорционално го осветлува целото лице. Многу корисно за шминка и шминка, особено во шоу-бизнисот.

  Можеби е леплива, но е функционална и, како што реков, е во сила и денес.

  П.С: Да го избришете коментарот ако сакате, но прво прочитајте го, добро?