Додатоците на Акара компатибилни со HomeKit веќе се прикажани во продавницата на Apple

La популарен потпис Акара што има производи и додатоци компатибилни со HomeKit на Apple веќе има некои од нив на сопствената веб-страница на компанијата. Во моментов, тие веќе можат да се купат во онлајн продавници во Шпанија, Франција, Германија, Италија и Велика Британија.

Во оваа смисла, мора да се каже дека фирмата Купертино веќе продаваше додатоци во некои онлајн и физички продавници во светот, но беа концентрирани во континентална Кина, Хонг Конг и Макао. Конечно, овие производи почнуваат да се пласираат на веб-страницата на Apple во уште неколку земји.

Нешто поскапо отколку на друго место

Сега за сега се гледаме во мрежната продавница на Apple дека цените на овие производи се нешто повисоки отколку во другите онлајн продавници, што нè тера да мислиме дека навистина малку корисници ќе ја ценат набавката на која било од нив на веб-страницата на Apple. На пример, тој Сензорот за температура и влажност на Акара е проценет на 29,95 евра во „Епл“, додека во продавници како Амазон, Го најдовме за нешто повеќе од 18 евра. 

Низата производи што ги има Акара е бесконечна, но за онлајн продавниците на Епл има само неколку достапни производи. Во овој случај го гледаме Hub M2, кој е најактуелен од уредите на Aqara Hub, камерата G2H која е компатибилна моста камера со висока резолуција од 1080p Компатибилен со HomeKit Secure Video, сензорот за прозорец и врата, сензорот за температура и влажност на компанијата и сензорот за вибрации.

Мора да се каже дека како што ја пишуваме оваа статија, ниту еден од производите не е достапен за купување, сите се прикажани распродадени, но ова може да се промени во следните неколку часа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.