Toca Pet Doctor, новата Toca Boca сега достапна во App Store

Допир-милениче-доктор

Тока Бока има широк каталог на детски игри компатибилни со iPhone и iPad. Денес тој каталог се зголеми со уште еден наслов: Доктор на домашни миленици. Малите во куќата ќе станат ветеринар дека ќе мора да ги лекувате животните кои доаѓаат во вашата канцеларија со различни болести. Идеална за деца помеѓу две и шест години, играта комбинира светли бои со смирувачка музика и бавен развој, идеална за децата да играат и учат на опуштен начин.

Допир-милениче-доктор-2

Вкупно 15 животни доаѓаат на вашата консултација и бараат помош: куче, папагал, желка, црв, мачка, па дури и игуана се некои од пријателските животни што ќе ги најдете во играта. Многу лесен за употреба без менија за навигација, па дури и малите можат да играат без помош, бидејќи сè се контролира со еден прст и сè е многу интуитивно: ставете неколку капки во очите, ставете мраз на нерамнина или завои на раните. Секој пат кога ќе излекувате животно, тоа заспива мирно, но можете да го разбудите и да продолжите да играте со него. И како и сите наслови на Тока Бока, без рекламни банери, без интегрирани набавки, без одвлекување или вознемирувачки елементи. Можете да бидете сигурни, затоа што ја купувате комплетната игра, без да мамите.

Друг наслов што се додава Играјте фризерски салон 2, играјте доктор, играјте бенд или играјте лаборатории, наслови со одличен квалитет и што се препорачуваат многу доколку сакате вашите деца да играат тивко со вашиот iPhone или iPad и кои заслужено се наградени со наградата „Апликација на неделата“ во App Store во неколку наврати. Ако не следите и нас на Твитер, веќе ќе видите дека објавуваме твитови од време на време со интересни апликации на продажба, а оние на Тока Бока беа протагонисти повеќе од еднаш.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.