Документарни филмови за Apple [# QuédateEnCasa]

Знаеме дека овие недели не се лесни, а најлошото од сè е што не знаеме кога ќе можеме да ја вратиме нормалноста што ја имавме порано. Така од „Актуалидад Ајфон“ сакаме да ви помогнеме да го направите вашето време дома попријатно. Веќе знаете дека заедно ќе ставиме крај на Коронавирусот, но многу е важно да останеме дома. За тоа оди нашата листа на најдобри документарни филмови со тема „Епл“.

Ние веќе ви кажавме за овој документарец во минато. Внатре во Apple е документарец во продукција на CBS тоа ни кажува за 60 секунди каква е компанијата внатре. Во тоа разговарајте со некои од клучните луѓе во „Епл“ веќе доцна: Тим Кук, onyони Ајв, Анџела Ахрендтс и Фил Шилер и тие ни кажуваат прецизно како функционира секој од нивните оддели. Ги гледаме дури и почетоците на Apple Park, сегашното седиште на компанијата. Можете да го видите на врските што ги имате во оваа нишка reddit, таму го имате комплетниот документарец како што беше емитуван на американскиот CBS.

  • iGenius

Не е редовен документарец, туку во Директорите на iGenius се обидуваат да ја ткаат личноста на Стив sобс благодарение на интервјуата со луѓе блиски до основачот од Apple. Сето ова за да разговараме малку како се создава јаболкото, како што заврши Стив sобс отпуштен од работа од компанијата што ја основал, неговите чекори низ Pixar, и неговиот назад кон ознаката на каснатото јаболко. Го имате на следниот линк Дневно движење.

  • Стив sобс: Хипи со милијарди долари

Документарен филм во продукција на Би-Би-Си, кој има препораки како оние на Стив Возниак. Ни зборува прецизно за противречност поставена од ликот на Стив sобс, деловен гуру кој знаеше како да донесе компанија како „Епл“ на врвот, но кој отиде бос (неговиот животен стил на Хипи) а тоа дури и бегаше од научната медицина ... Контроверзно без сомнение ... Го имате на располагање на следниот линк Дневно движење

  • Човекот во машината

Без сомнение најконтроверзниот од сите. Документарец што не тера да се чудиме како фигура како Стив sобс направи толку многу луѓе да тагуваат за неговата смрт во 2011 година. Наречен од самиот Еди Кју како „мизерен и неточен портрет на мојот пријател (Jobобс)“, тој ни ја раскажува потемната слика за основачот на „Епл“. На проблеми со неговата ќерка Лиза и признавање на нејзиното татковство, несогласувањата со вработените и менаџерите на „Епл“, познатата еКонфронтација со печатот по протекувањето на модел на iPhone во 2010 година, несомнено интересен документарец што ни ја покажува темната слика на Стив sобс. Го имате на располагање во Ракутен за само 2,99 € во следното линк.

  • Дополнителна препорака: Внатре во мозокот на Бил

Не требаше сè да биде „Епл“, иако на некој начин тоа има врска со компанијата за бренд „јаболко“. Внатре во Бил мозок е три-епизодана документарна серија во која ќе навлеземе во умот на повеќеслојниот основач на Мајкрософт. Веќе знаете дека Мајкрософт и Епл имаат своја посебна војна со години наназад, а ако Стив sобс имаше одреден карактер, ни Бил Гејтс не заостанува. Документарец во режија на Дејвис Гугенхајм (непогодна вистина), ни зборува за тоа филантропската личност на Бил Гејтс, процесот на производство заснован на емоции и односите што тој морал да ги стане тој што е. Интересен документарец за сите loversубители на технологијата, има свои слаби страни бидејќи би сакале да навлезе подлабоко во темите што ги предлага ... Патем, го имате на располагање на Нетфликс.

Сега, веќе имате добра листа на документарни филмови препорачани за сите убители на брендот јаболко. Сепак, веќе знаете дека мора да бидете активни и обидете се да не бидете на каучот цел ден, без разлика колку културни содржини трошиме, така идеално е тоа што една работа ја правите компатибилна со другата. Радувајте се дека ова ќе помине брзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.