Документи 5 подобрување: идеална алатка за управување со вашите документи

документи 5 а

Ако барате управувач со документи за вашите iOS уреди, тогаш не можете да престанете да го пробувате решението «Документи 5»Од инвеститорот Readdle. Оваа апликација, со моќни алатки за iPad, но исто така и за iPhone, ни овозможува да управуваме со кој било документ што сакаме да го зачуваме на нашиот уред. Со Документи 5 можеме да читаме Office-датотеки и други програми, да правиме прибелешки во PDF-датотеки, да бараме зборови во документи, да гледаме фотографии, да слушаме музика, да гледаме филмови, да ги уредуваме името на датотеките, да ги синхронизираме со практично која било платформа во облакот ( вклучувајќи ги iCloud, Dropbox и Google Drive), споделувајте датотеки, поставувајте лозинки за некои документи и конечно зачувајте ги или споделувајте ги со пријателите како прилог.

Сега Readdle ја подобри алатката многу повеќе во својата верзија 5.0, лансиран пред неколку часа на App Store. Искуството кога станува збор за навигација и управување со документи е значително подобрено благодарение на употреба на обоени етикети (чист стил на OS X Маверикс), што може да се примени на датотеки или папки. И не можеме да го превидиме редизајн дека претрпела апликацијата, која е целосно прилагодена на интерфејсот iOS 7. Изгледа како да имаме работа со природна апликација на Apple.

документи 5 б

Како се подобри и искуството со прелистување преку апликацијата Readdle? Благодарение на вградување на нови гестови на допир. Отсега натаму, ќе можеме лесно да ги преместуваме документите само со влечење со прстите. Значи, можеме да ја смениме нејзината локација помеѓу различни папки.

Конечно, го истакнуваме Вклучување на додатоци, кои ни овозможуваат да потпишеме PDF документи и да пополниме формулари, идеални за да не мора да одиме на компјутер кога треба да спроведеме ваква активност.

Сите овие вести ги наоѓаме Документи 5:

◆ Чист, рамен и супер остар дизајн

Ние внимателно ја применивме дизајнерската филозофија на iOS 7 на Документи 5. Апликацијата совршено одговара на новиот iPad / iPhone! Изгледа фантастично и се чувствува забележително полирано, со внимателно внимание и на најмалите детали.

◆ Комплетно нов управувач со датотеки

Документи 5 работи со PDF-датотеки што се зачувани на iPad. Ова е причината зошто управувањето со датотеките е основен дел од Документите повеќе од една година.

◆ Повлечете и испуштајте датотеки, каде било

Преместете ги датотеките и папките со прстите на која било дестинација: во горната папка, во подпапки, комбинирајте ги со други датотеки или создадете посебни папки. Може да ги испуштите датотеките директно во Dropbox или iCloud за да ги поставите на вашите сметки.

◆ Омилени

Документите 5 ви овозможуваат да ги потенцирате вашите често отворени документи и папки во странична лента за непосреден пристап со еден клик. Ова ќе го направи побрз пристапот до најкористените датотеки.

◆ Ознаки во боја

Способноста да се приложат етикети во боја на датотеки и папки, кои први се видоа на Mac OS X, сега доаѓа на iPad / iPhone. Дајте приоритет или едноставно дајте им уникатен изглед на вашите документи.

◆ Преземања во позадина

Преземањето документи од мрежните услуги како Dropbox сега работи во позадина. Оние на кои им е потребен целосно опремен менаџер за преземања, сега имаат Документи 5.

Support Поддршка за Windows Shares (SMB)

Акциите на Windows сега се достапни во Документи 5. Може да се поврзете со споделени папки на вашиот компјутер Виндоус и да ги синхронизирате датотеките помеѓу iPad / iPhone и компјутер.

◆ Додатоци

Приклучоците се функции и апликации длабоко интегрирани во Документи кои ги прошируваат неговите можности. Тие ќе ви овозможат да потпишувате документи и да пополнувате формулари, да печатите датотеки или да ги претворате во PDF, па дури и да скенирате документи од хартија.

+ Анотирајте и уредувајте PDF-датотеки со PDF Expert

+ Скенирајте документи и потврди со Scanner Pro

+ Печатете документи и веб-страници со Printer Pro

+ Претворете што било во PDF со PDF конвертер

Ти можеш да најдеш Документи 5 бесплатно во App Store на вашата земја.

Документи за читање (врска со AppStore)
Документи за читањеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.