Дома пред темнината премиери на Apple TV + на 3 април

Home пред мракот

Од минатиот 1 ноември, на располагање имаме уште една понуда на пазарот за стриминг видео од Apple, услуга која малку по малку го проширува својот каталог првични со нови серии и документарни филмови (филмовите сепак изгледаат како да траат малку подолго).

Home пред мракот е следната серија што ќе стигне до каталогот на видео сервисот на Епл, серија која, како и другите што сè уште не се објавени, како на пр. Митска потрага, веќе е обновена за втора сезона. Оваа серија ја раскажува вистинската приказна за новинарката Хилд Лисиак и ја раскажува приказната за убиството во нејзиниот град.

Серијата раскажува приказна за една млада жена која од Бруклин се сели во мал град покрај езеро и открива нерешен случај целиот град, вклучувајќи го и нејзиниот татко, тие се обидуваат да се сокријат.

Theвезди серијата Принцот од Бруклин, во улога на Хилд, покрај Jimим Старгес y Аби Милер. Серијата е во режија на Jonон М. Чу. Првите три епизоди од оваа нова серија ќе бидат достапни од 3 април. Првата сезона е составена од 10 епизоди. Секоја недела ќе се додава нова епизода се додека не заврши првата сезона.

Каталогот Apple TV + е составен денес за сериите Видете, Утринското шоу, Дикинсон, За целото човештво, Слуга, Писателот на духови, Снупи во вселената, Помошници и Мала Америка како серии. Достапните документарни филмови се „Кралицата на слоновите“, Хала. Што се однесува до програмите, го најдовме само Клубот на книги на Опра.

И покрај неговата кратка кариера, како што ви кажавме пред неколку дена, Apple TV + веќе ја доби првата жалба за плагијат преку Серијал на М. Ноќ Шјамалан, Слуга


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.