Апликацијата IOS е достапна за да додаде компатибилност на Samsung Gear S2, S3 и Gear Fit 2

Galaxy Gear S3

Една од новостите што се шпекулираше во текот на почетокот на минатата година 2016 година беше можноста да се види компатибилноста на часовниците Самсунг со iOS уреди. Овие гласини се претворија во протекување по неколку месеци и кратко време откако официјално беше потврдена веста дека Јужнокорејците подготвуваат апликација за да можат нивните часовници да работат со iOS уреди. Сега апликацијата што додава компатибилност е веќе објавена и прашање на часови е што е достапно за сите земји, нејзиното проширување се одвива постепено.

Барем така го рекламираат на Интернет SammobileИако е точно дека продавницата за апликации „Епл“ во Шпанија не е достапна додека го пишуваме овој напис, мора да бидеме трпеливи, бидејќи е сигурно дека ќе заврши Достапна е апликацијата Samsung Gear S.

Компатибилни уреди

Очигледно поддржаните уреди треба да бидат на неодамнешната верзија на iOS, но исто така компатибилноста на уредот е од iPhone 5 наваму, оперативниот систем е исто така нешто пофлексибилен и Дозволена е компатибилност од iOS 9.x па натаму.

Во однос на можностите што ги нуди оваа компатибилност на Samsung Gear S3 Gear S2 или Gear Fit 2 со iPhone, во принцип, тој мора да биде практично тотален и можеме да уживаме во сите функции на часовникот Самсунг на iPhone. Јасни сме дека нема да биде истото корисничко искуство што го добиваме со Apple Watch, но ова е нормално кога се вклучени апликации во стилот на камче.

За оние кои едвај чекаат да ја имаат официјалната апликација и сакаат да ја испробаат оваа апликација, постои дури и IPA за моделот Gear S2 го оставаме точно тука, но во принцип нема да потрае премногу долго за да се започне официјалната верзија низ целиот свет, па затоа е најдобро да бидете малку трпеливи и да ја преземете официјалната. Во секој случај, апликацијата веќе е официјално лансирана од Samsung.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Џоан dijo

    Здраво, врската ми дава грешка.