Достапно за преземање iTunes 11.3.1: ова се новостите

iTunes-11.3.1

Денес повторно зборуваме за ажурирања на нашиот блог, и во овој случај тоа го правиме со последното iTunes, што во овој случај издава нова верзија за Windows и Mac, со iTunes број 11.3.1 тоа носи некои опции и новости што можеби ве интересираат да ги знаете, бидејќи тие се достапни за сите корисници, или преку автоматско преземање, или рачно со пристап до мрежата.

Во однос на главните новини што ја имаат оваа верзија iTunes 11.3.1 веќе достапна за Mac и Windows, треба да се напомене дека функциите се повлекуваат, како што ви кажуваме во следниот пасус. Меѓу оние што се додаваат, покрај некои решенија за мали грешки претходно откриени, ја истакнуваме и новата поддршка за Дигитален RAW фотоапарат што подразбира дека се додадени неколку компјутери кои сега можат да работат со iPhoto и Aperture без никакви проблеми. Меѓу нив се: Nikon COOLPIX P340, Nikon 1 V3, Olympus OM-D E-M10, Olympus STYLUS 1, Panasonic LUMIX DMC-GH4, Sony Alpha ILCE-7S, Sony Alpha ILCE-5000, Sony Alpha ILCE-6000, Sony Alpha SLT-A77 II и Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

Како што понекогаш се случува со ажурирања, во случај на iTunes 11.3.1 треба да бидете претпазливи ако претходно не сте имале проблеми со подкасти и моментално го користите iTunes како основна услуга за да се претплатите и да ги слушате. Всушност, во оваа нова верзија оваа можност е елиминирана бидејќи апликацијата предизвика грешка што спречи ажурирање на подкастите на некои компјутери. Затоа, ако не беше ваш случај, можеби ќе сакате да почекате за следната верзија на iTunes за да ја осигурате таа функционалност. Во случај да не сте го користеле за тоа, ажурирајте без поголеми проблеми.

Вистината е дека јас особено верувам во тоа Apple требаше да се обиде да ја поправи грешката подкасти пред објавување на тековното ажурирање. Но, понекогаш овие работи се случуваат и најдобро е да ги имате информациите однапред за да не бидете разочарани од новите верзии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.