Reach79, случај кој ветува подобрување на опфатот на iPhone 6

Достигнете 79

На CES 2015 се презентираат многу додатоци за iPhone 6, има нешто за сите вкусови, но ме воодушеви Достигнете случај 79 кој ветува подобрување на покриеноста на iPhone 6. Дали е вистина она што го ветуваат?

Инженерите на Reach79 произведоа тенка антена во правоаголен лист што може да работи заедно со таа на iPhone 6, подобрувајќи го интензитетот на сигналот што го прима терминалот. На Информации за производителот на овој додаток тие најавуваат прилично драстична промена која е сумирана во:

 • на 1,6x просечно подобрување на покриеноста, во најдобар случај да го удвои примениот сигнал.
 • Поголема брзина на прелистување: со подобро покритие, очигледно, ќе можеме да се движиме со поголема брзина.
 • Подобро покритие во тешките области: Сите сме биле во некој град или планинска област каде што едвај имаме покриеност, затоа, Reach79 ветува подобрувања во покриеноста во овие области.
 • Повеќе батерија: Ако покриеноста е добра, антените на iPhone 6 го намалуваат нивниот интензитет на работа и ја минимизираат потрошувачката на батерија.

Достигнете 79

Сите горенаведени точки тие се директни и реални придобивки да има подобрување во опфатот, она што останува да се види е дали овој случај ветува толку драстични подобрувања како што изгледа. Системот генерира сомнежи и може да работи, што е повеќе, на пазарот има навлаки за брендот Понг кои работат на сличен начин и на истиот Iredичен сертифициран дека го испорачува она што го ветува

Би било потребно да се анализира под кои услови се постигнати овие резултати, но во секој случај, сè е предмет на операторот, локацијата и околината, премногу надворешни фактори плус многу други на техничко ниво. Haveе почекаме да се направат вистински студии за да видиме дали неговото пасивно коло е способно да го прераспредели зрачењето од антената и да го подобри интензитетот на сигналот како што тврдат.

Покрај подобрувањето во покриеноста, овој случај значително ќе го заштити и iPhone 6 благодарение на неговиот степен на заштита MIL-STD 810G-516.6 што го ветува издржат падови околу два метра. Ако ги обединиме обете карактеристики, сигурно ќе добиеме a совршена обвивка за оние од нас кои обично ги посетуваат планините редовно.

Ако сметате дека случајот Reach79 е интересен, можете да го купите сега од САД долар 59,99 ако имате iPhone 6 или 69,99 американски долари ако е за iPhone 6 Plus.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маурициус dijo

  Ако капакот ве молиме, телефонот е погрд… ..