TigerBall е совршена игра да го поминете времето на застој

тигарче

Веќе знаете дека во време на одмор сакаме да застанете за момент да ги видите нашите препораки во врска со идеалните игри и апликации. Во овој случај ќе разговараме за Тајгербол, фантастична игра што ќе ни овозможи да убиеме статички моменти во јавниот превоз или редици. И дали е тоа Има тема едноставна и зависност, на која и се додава дека е тотално бесплатна игра, не вклучува рекламирање или интегрирани плаќањаТреба само да уживате во тоа и да ги добиете новите топки што ни ги нудат. Целта е прилично едноставна, да забиеме топка во коцка, за ова ќе мора да надминеме одредени препреки.

Во стилот на старото училиште, ќе одиме напред, често со потешкотии, а понекогаш и со помалку. Сепак, големиот проблем е претставен во фактот дека ако не успееме и останеме без живот, ќе се вратиме на почетокот. Затоа, во Тајгербол секоја топка се брои. Што повеќе, Ако направиме комбинации од три до пет кошеви, ќе се отвори мини игра што ќе ни овозможи да постигнеме максимум 5 животи и бомба. Бомбата ќе ни служи за оние нивоа во кои заглавуваме и не можеме да напредуваме, ќе ја користиме пред да ги загубиме сите животи.

Крајната цел ќе биде да се добие максимален број на можни нивоа пред да се изгубат сите животи, како и да се купат новите топки за заработка на starsвездите со нивото. Графиката е прилично едноставна, но физиката е неверојатна, и секоја топка има свој механизам на движење.

Играта окупира само 60 MB и е компатибилна со која било верзија на iOS над 6.0, се разбира универзално и за iPad и за iPhone. Искористете ја можноста да ја преземете оваа игра од Георгиос Канелопулос, тотално бесплатна, една од оние што веќе ги нема во iOS App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Acoуако dijo

  Да, има интегрирани плаќања.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Здраво Juуако.

   Според App Store, интегрираните плаќања се валути, па затоа не влијаат на дневната игра. Нема да напредувате повеќе или помалку затоа што ги правите микроплаќањата.

   Salu2